Hyundai w kosmosie? Koreańskie technologie będą wykorzystywane na księżycu

Koncerny motoryzacyjne stają się coraz bardziej wszechstronne i innowacyjne. Najlepszym dowodem na zaawansowanie technologiczne przedstawicieli przemysłu samochodowego jest fakt, że Hyundai i Kia będą rozwijać rozwiązania do eksploracji powierzchni Księżyca.

Prace nad sztuczną inteligencją oraz robotyką mogą służyć nie tylko rozwijaniu autonomicznych pojazdów. Efekty prac południowokoreańskich inżynierów mogą okazać się przydatne także w kosmosie. Narodowy program kosmiczny Korei Południowej ma zamiar korzystać z rozwiązań mobilnych do badań na powierzchni ziemskiego satelity.

Rozwiązania mobilne Hyundaia na Księżycu

Do podpisania oficjalnych dokumentów doszło na początku sierpnia. Przedstawiciele koreańskiego programu kosmicznego porozumieli się z zarządami Hyundaia oraz Kii w sprawie prac nad rozwiązaniami mobilnymi, które mogą okazać się przydatne w czasie misji eksploracji Księżyca. W przedsięwzięcie zaangażowanych zostało także sześć koreańskich instytutów badawczych.

Hyundai w Kosmosie

Rozwiązania mobilne będą niezwykle istotne w kontekście odkrywania tajemnic ziemskiego satelity. Wyzwania związane z próżnią, temperaturą czy innymi zjawiskami środowiskowymi będą kluczowe dla skutecznej eksploracji Księżyca. Technologie opracowywane przez koncerny Hyundai i Kia mogą okazać się pomocne także w kosmosie. Ponadto Hyundai podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie robotyki, którą koncern wykorzystuje do rozwiązywania problemów w ruchu drogowym.

Innowacyjne technologie Hyundaia

Hyundai Motor w ostatnich latach intensywnie pracuje nie tylko na elektryfikacją motoryzacji, ale również pojazdami autonomicznymi. Najlepszym przykładem zaawansowania prac nad pojazdami bez kierowców są autonomiczne taksówki Hyundaia, które już pojawiły się w Seulu, a niebawem mają wozić klientów także w USA. Hyundai elektryczny sprzyja innowacyjnym projektom i daje nowe możliwości m.in. sztucznej inteligencji.

Już teraz Hyundai należy do wiodących producentów nowoczesnych samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. Liczne nagrody zgarnia zarówno Hyundai KONA Electric, jak i jeden z najpopularniejszych SUV-ów na świecie, czyli Hyundai TUCSON. Więcej o najnowszej wersji tego modelu możesz przeczytać na naszym blogu. Niedawno południowokoreański koncern ogłosił m.in. wygaszanie działów związanych z rozwojem silników spalinowych na rzecz elektryfikacji. Wiadomość o współpracy z koreańską agencją kosmiczną potwierdza tylko, że Hyundai należy dziś do światowej czołówki innowacyjnych producentów w branży motoryzacyjnej.

Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

W serwisie Centrum Dealerskiego AUTO GT wykonujemy zarówno naprawy mechaniczne, jak i usługi blacharsko-lakiernicze aut wszystkich marek. Nasi doświadczeni specjaliści zajmują się naprawą, wymianą i malowaniem elementów karoserii samochodowej, takich jak drzwi,...

czytaj dalej
Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Z powodu inflacji tegoroczne wakacje będą jednymi z najdroższych w ostatnich latach. W związku z tym coraz częściej zaczynamy szukać oszczędności. Żeby jednak nie rezygnować z upragnionego wyjazdu podpowiadamy, jak zaoszczędzić paliwo. Lato to jak zwykle okres, kiedy...

czytaj dalej