Hyundai w kosmosie? Koreańskie technologie będą wykorzystywane na księżycu

Koncerny motoryzacyjne stają się coraz bardziej wszechstronne i innowacyjne. Najlepszym dowodem na zaawansowanie technologiczne przedstawicieli przemysłu samochodowego jest fakt, że Hyundai i Kia będą rozwijać rozwiązania do eksploracji powierzchni Księżyca.

Prace nad sztuczną inteligencją oraz robotyką mogą służyć nie tylko rozwijaniu autonomicznych pojazdów. Efekty prac południowokoreańskich inżynierów mogą okazać się przydatne także w kosmosie. Narodowy program kosmiczny Korei Południowej ma zamiar korzystać z rozwiązań mobilnych do badań na powierzchni ziemskiego satelity.

Rozwiązania mobilne Hyundaia na Księżycu

Do podpisania oficjalnych dokumentów doszło na początku sierpnia. Przedstawiciele koreańskiego programu kosmicznego porozumieli się z zarządami Hyundaia oraz Kii w sprawie prac nad rozwiązaniami mobilnymi, które mogą okazać się przydatne w czasie misji eksploracji Księżyca. W przedsięwzięcie zaangażowanych zostało także sześć koreańskich instytutów badawczych.

Hyundai w Kosmosie

Rozwiązania mobilne będą niezwykle istotne w kontekście odkrywania tajemnic ziemskiego satelity. Wyzwania związane z próżnią, temperaturą czy innymi zjawiskami środowiskowymi będą kluczowe dla skutecznej eksploracji Księżyca. Technologie opracowywane przez koncerny Hyundai i Kia mogą okazać się pomocne także w kosmosie. Ponadto Hyundai podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie robotyki, którą koncern wykorzystuje do rozwiązywania problemów w ruchu drogowym.

Innowacyjne technologie Hyundaia

Hyundai Motor w ostatnich latach intensywnie pracuje nie tylko na elektryfikacją motoryzacji, ale również pojazdami autonomicznymi. Najlepszym przykładem zaawansowania prac nad pojazdami bez kierowców są autonomiczne taksówki Hyundaia, które już pojawiły się w Seulu, a niebawem mają wozić klientów także w USA. Hyundai elektryczny sprzyja innowacyjnym projektom i daje nowe możliwości m.in. sztucznej inteligencji.

Już teraz Hyundai należy do wiodących producentów nowoczesnych samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. Liczne nagrody zgarnia zarówno Hyundai KONA Electric, jak i jeden z najpopularniejszych SUV-ów na świecie, czyli Hyundai TUCSON. Więcej o najnowszej wersji tego modelu możesz przeczytać na naszym blogu. Niedawno południowokoreański koncern ogłosił m.in. wygaszanie działów związanych z rozwojem silników spalinowych na rzecz elektryfikacji. Wiadomość o współpracy z koreańską agencją kosmiczną potwierdza tylko, że Hyundai należy dziś do światowej czołówki innowacyjnych producentów w branży motoryzacyjnej.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej