Dlaczego warto kupić auto z salonu?

Samochód nowy czy używany? Przed takim dylematem stoi wiele osób, które planują nabycie auta. Wyjaśniamy dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z salonu.

Samochód w leasing albo na raty

Przyjęło się przekonanie, że na zakup samochodu prosto z salonu mogą pozwolić sobie jedynie osoby dysponujące dużą gotówką. Istotnie, zakup nowego auta to nieporównywalnie większy wydatek niż zakup auta używanego. Pamiętajmy jednak, że salony samochodowe, oprócz corocznych, korzystnych wyprzedaży, oferują także możliwość podzielenia płatności na mniejsze sumy. Samochód na raty możemy spłacać nawet przez kilka lat, nie odmawiając sobie w tym czasie przyjemności wynikającej z jego użytkowania.

Propozycją wartą rozważenia jest także zakup samochodu w leasing. To opcja dedykowana zwłaszcza przedsiębiorcom poszukującym możliwości nabycia auta firmowego. W takim przypadku leasingodawca udostępnia samochód leasingobiorcy w zamian za regularnie wpłacane raty leasingowe.

Salon samochodowy – sprawdzony sprzedawca

Głównym mankamentem nabywania samochodów używanych jest to, iż nigdy nie mamy pewności co do ich pochodzenia oraz przeszłości. Pojawiają się obawy, czy nabywane auto faktycznie jest bezwypadkowe, czy nie cofnięto w nim licznika albo czy poszczególne części auta nie będą wymagały za chwilę kosztownej naprawy. Co prawda możemy zdać się na wiedzę osób dokonujących przeglądów technicznych auta przed zakupem lub samodzielnie zaczerpnąć wiedzy na temat tego, jak sprawdzić używane auto. Przykładowo, jednym z elementów, który dużo powie nam o stanie auta, są opony. Wszystko to jednak kosztuje nas wiele czasu i wysiłku, którego możemy uniknąć nabywając nowe auto w salonie samochodowym. Zyskujemy wówczas pewność, że nasz samochód będzie całkowicie sprawny i posłuży nam przez lata.

Gwarancja

Wiele osób obawia się, że używane auto nie będzie objęte żadną gwarancją. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość wykupienia gwarancji na samochód używany. Są to jednak dodatkowe koszty, a warunki gwarancji nie będą tak atrakcyjne, jak w przypadku zakupu samochodu prosto z salonu. Gwarancja na nowy samochód umożliwia nam bowiem serwisowanie go w autoryzowanym punkcie, co przekłada się na lepszą fachowość przeprowadzanych napraw.

Marzysz o samochodzie Mitsubishi lub Hyundai prosto z salonu? Sprawdź wyprzedaż w Auto GT! Oferujemy szereg modeli w atrakcyjnych cenach. Zapytaj o naszą ofertę samochodów na raty, samochodów w leasing i samochodów używanych z gwarancją.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej