Dlaczego warto kupić auto z salonu?

Samochód nowy czy używany? Przed takim dylematem stoi wiele osób, które planują nabycie auta. Wyjaśniamy dlaczego warto zdecydować się na zakup samochodu z salonu.

Samochód w leasing albo na raty

Przyjęło się przekonanie, że na zakup samochodu prosto z salonu mogą pozwolić sobie jedynie osoby dysponujące dużą gotówką. Istotnie, zakup nowego auta to nieporównywalnie większy wydatek niż zakup auta używanego. Pamiętajmy jednak, że salony samochodowe, oprócz corocznych, korzystnych wyprzedaży, oferują także możliwość podzielenia płatności na mniejsze sumy. Samochód na raty możemy spłacać nawet przez kilka lat, nie odmawiając sobie w tym czasie przyjemności wynikającej z jego użytkowania.

Propozycją wartą rozważenia jest także zakup samochodu w leasing. To opcja dedykowana zwłaszcza przedsiębiorcom poszukującym możliwości nabycia auta firmowego. W takim przypadku leasingodawca udostępnia samochód leasingobiorcy w zamian za regularnie wpłacane raty leasingowe.

Salon samochodowy – sprawdzony sprzedawca

Głównym mankamentem nabywania samochodów używanych jest to, iż nigdy nie mamy pewności co do ich pochodzenia oraz przeszłości. Pojawiają się obawy, czy nabywane auto faktycznie jest bezwypadkowe, czy nie cofnięto w nim licznika albo czy poszczególne części auta nie będą wymagały za chwilę kosztownej naprawy. Co prawda możemy zdać się na wiedzę osób dokonujących przeglądów technicznych auta przed zakupem lub samodzielnie zaczerpnąć wiedzy na temat tego, jak sprawdzić używane auto. Przykładowo, jednym z elementów, który dużo powie nam o stanie auta, są opony. Wszystko to jednak kosztuje nas wiele czasu i wysiłku, którego możemy uniknąć nabywając nowe auto w salonie samochodowym. Zyskujemy wówczas pewność, że nasz samochód będzie całkowicie sprawny i posłuży nam przez lata.

Gwarancja

Wiele osób obawia się, że używane auto nie będzie objęte żadną gwarancją. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość wykupienia gwarancji na samochód używany. Są to jednak dodatkowe koszty, a warunki gwarancji nie będą tak atrakcyjne, jak w przypadku zakupu samochodu prosto z salonu. Gwarancja na nowy samochód umożliwia nam bowiem serwisowanie go w autoryzowanym punkcie, co przekłada się na lepszą fachowość przeprowadzanych napraw.

Marzysz o samochodzie Mitsubishi lub Hyundai prosto z salonu? Sprawdź wyprzedaż w Auto GT! Oferujemy szereg modeli w atrakcyjnych cenach. Zapytaj o naszą ofertę samochodów na raty, samochodów w leasing i samochodów używanych z gwarancją.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej