Gwarancja na samochód używany?

Obawa przed wydatkami na naprawy zniechęca do kupna używanego samochodu? Rozwiązaniem na to może być zakup gwarancji. Przeanalizujmy, czy warto z niego skorzystać.

Gwarancja na auto

Przyzwyczailiśmy się do tego, że nabywając nowe auto w salonie samochodowym, otrzymujemy kilkuletnią gwarancję. Nie wszyscy jednak wiedzą, że podobną gwarancję możemy otrzymać kupując używany samochód w autokomisie lub od osoby prywatnej. Autoprotect, VIP Gwarant, Selectcargroup, Gethelp, Defend, Cargarantie czy Carlife – to tylko niektóre firmy oferujące gwarancje na samochody używane. Ich oferty są dość zróżnicowane – zarówno pod względem ceny, jak i warunków umowy. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie samochodowe – lista usterek

Jak łatwo się domyślić – wszystkie kruczki czyhają na nas w umowie o gwarancję na samochód używany. Z reguły zawiera ona listę usterek oraz elementów, które podlegają naprawie w ramach gwarancji. Warto zatem szczegółowo ją prześledzić, aby w przyszłości nie okazało się, że w przypadku najbardziej powszechnych awarii zostaniemy bez wsparcia. Druga sprawa to warsztaty, w których możliwe będzie usunięcie konkretnych usterek. Ubezpieczyciel współpracuje bowiem ze ściśle określonymi podmiotami i warto, by były one zlokalizowane możliwie blisko nas.

Limit wydatków na naprawy

Czy gwarancja na używany samochód naprawdę zapewnia nam nieograniczone, bezpłatne naprawy? Cóż, niestety nie zawsze wszystko wygląda tak kolorowo. Ubezpieczyciele nakładają bowiem ograniczenia kosztowe. W praktyce oznacza to, że gdy wykonanie usługi wygeneruje większe koszty niż te, które przewidziane są w umowie, różnicę zmuszeni będziemy pokryć z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie samochodowe – opinie użytkowników

Przed ostateczną decyzją warto prześledzić także opinie o podmiocie udzielającym gwarancji na samochód. Może bowiem okazać się, że nie wykonuje on swoich obowiązków tak, jak wynikałoby to z umowy. Mowa tutaj zwłaszcza o sytuacjach, w których ubezpieczyciel nie realizuje napraw w terminach lub celowo utrudnia dokonanie zgłoszenia, co może skutkować przekroczeniem terminu obowiązywania gwarancji.

Czy warto kupić gwarancję na samochód używany? Rozwiązanie to może być opłacalne, ale pod warunkiem, że wcześniej dokładnie przestudiujemy warunki umowy. Pamiętajmy jednak, że istnieje łatwiejszy sposób na zabezpieczenie się przed ewentualnym „wysypem” usterek po zakupie samochodu. Jest nim gruntowny przegląd auta przed zakupem, który najlepiej, aby dokonany został przez fachowców.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej