Gwarancja na samochód używany?

Obawa przed wydatkami na naprawy zniechęca do kupna używanego samochodu? Rozwiązaniem na to może być zakup gwarancji. Przeanalizujmy, czy warto z niego skorzystać.

Gwarancja na auto

Przyzwyczailiśmy się do tego, że nabywając nowe auto w salonie samochodowym, otrzymujemy kilkuletnią gwarancję. Nie wszyscy jednak wiedzą, że podobną gwarancję możemy otrzymać kupując używany samochód w autokomisie lub od osoby prywatnej. Autoprotect, VIP Gwarant, Selectcargroup, Gethelp, Defend, Cargarantie czy Carlife – to tylko niektóre firmy oferujące gwarancje na samochody używane. Ich oferty są dość zróżnicowane – zarówno pod względem ceny, jak i warunków umowy. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie samochodowe – lista usterek

Jak łatwo się domyślić – wszystkie kruczki czyhają na nas w umowie o gwarancję na samochód używany. Z reguły zawiera ona listę usterek oraz elementów, które podlegają naprawie w ramach gwarancji. Warto zatem szczegółowo ją prześledzić, aby w przyszłości nie okazało się, że w przypadku najbardziej powszechnych awarii zostaniemy bez wsparcia. Druga sprawa to warsztaty, w których możliwe będzie usunięcie konkretnych usterek. Ubezpieczyciel współpracuje bowiem ze ściśle określonymi podmiotami i warto, by były one zlokalizowane możliwie blisko nas.

Limit wydatków na naprawy

Czy gwarancja na używany samochód naprawdę zapewnia nam nieograniczone, bezpłatne naprawy? Cóż, niestety nie zawsze wszystko wygląda tak kolorowo. Ubezpieczyciele nakładają bowiem ograniczenia kosztowe. W praktyce oznacza to, że gdy wykonanie usługi wygeneruje większe koszty niż te, które przewidziane są w umowie, różnicę zmuszeni będziemy pokryć z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie samochodowe – opinie użytkowników

Przed ostateczną decyzją warto prześledzić także opinie o podmiocie udzielającym gwarancji na samochód. Może bowiem okazać się, że nie wykonuje on swoich obowiązków tak, jak wynikałoby to z umowy. Mowa tutaj zwłaszcza o sytuacjach, w których ubezpieczyciel nie realizuje napraw w terminach lub celowo utrudnia dokonanie zgłoszenia, co może skutkować przekroczeniem terminu obowiązywania gwarancji.

Czy warto kupić gwarancję na samochód używany? Rozwiązanie to może być opłacalne, ale pod warunkiem, że wcześniej dokładnie przestudiujemy warunki umowy. Pamiętajmy jednak, że istnieje łatwiejszy sposób na zabezpieczenie się przed ewentualnym „wysypem” usterek po zakupie samochodu. Jest nim gruntowny przegląd auta przed zakupem, który najlepiej, aby dokonany został przez fachowców.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej