Kredyt, leasing, a może wynajem – porównujemy sposoby finansowania zakupu auta

W dobie rosnących cen samochodów, zakup nowego pojazdu za gotówkę to niemały wydatek. Dlatego niesłabnącą popularnością cieszą się różne formy finansowania. Która z nich będzie optymalna dla ciebie?

Zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni mogą korzystać z różnych form finansowania kupna nowych i używanych samochodów. Poznaj wady i zalety poszczególnych rozwiązań.

Leasing samochodu – dla kogo?

Przez lata utarło się, że leasing operacyjny czy finansowy to forma finansowania zakupu pojazdu zarezerwowana dla przedsiębiorców. Owszem, po leasing najczęściej sięgają firmy, ponieważ raty leasingowe mogą być zaliczane na poczet kosztów prowadzenia działalności. Niemniej także osoby prywatne mogą skorzystać z tej formy finansowania.

Największym plusem leasingu jest elastyczność w kwestii zmiany samochodu. Przy intensywnym użytkowaniu nad zmianą auta można zastanawiać się już po 4-5 latach jazdy. Leasing jest wówczas dobrym rozwiązaniem, ponieważ przez cały okres umowy samochód pozostaje własnością firmy leasingowej. Dopiero potem leasingobiorca może zdecydować się na wykup auta. Jeśli jednak masz potrzebę częstej zmiany aut, leasing zapewnia sporą dowolność.

Kredyt samochodowy – wady i zalety

Na co dzień powszechną formą finansowania wydatków jest kredyt gotówkowy. Jest to forma pożyczki na dowolny cel z określonym oprocentowaniem. Jeśli jednak planujesz kupić auto, warto rozważyć kredyt samochodowy. Jest to rozwiązanie dedykowane osobom zainteresowanym nowym pojazdem i wyróżnia się atrakcyjniejszym oprocentowaniem. Rozważając kredyt samochodowy warto jednak wziąć pod uwagę wszystkie koszty, ponieważ banki nierzadko wymagają także wykupienia przez kredytobiorcę pełnego pakietu ubezpieczeń. Najtańszy kredyt samochodowy czy leasing konsumencki to częste formy finansowania dla osób prywatnych.

Auto GT Hyundai & Misubishi

Ostatnie rozwiązanie, które możesz wziąć pod uwagę przy zakupie auta to wynajem długoterminowy. Jest to bez wątpienia najbardziej komfortowe rozwiązanie, ponieważ oprócz opłacania comiesięcznego abonamentu, klienci nie muszą martwić się o takie aspekty jak ubezpieczenie czy naprawy. Wszystkie te kwestie leżą po stronie wypożyczalni.

Minusem wynajmu jest koszt. W porównaniu do kredytu czy leasingu raty są wyższe lub porównywalne, ale w przeciwieństwie do wcześniej opisanych form finansowania, po wygaśnięciu umowy nie stajesz się właścicielem auta.

Bez względu na to, jaka forma finansowania zakupu auta cię interesuje, sprawdź ofertę finansowania dla klientów indywidualnych Hyundai Finance w Auto GT. W ramach tego rozwiązania możesz mieć swojego Hyundaia w kredycie Easy Move On, standardowym kredycie samochodowym oraz abonamencie.

Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

W serwisie Centrum Dealerskiego AUTO GT wykonujemy zarówno naprawy mechaniczne, jak i usługi blacharsko-lakiernicze aut wszystkich marek. Nasi doświadczeni specjaliści zajmują się naprawą, wymianą i malowaniem elementów karoserii samochodowej, takich jak drzwi,...

czytaj dalej
Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Z powodu inflacji tegoroczne wakacje będą jednymi z najdroższych w ostatnich latach. W związku z tym coraz częściej zaczynamy szukać oszczędności. Żeby jednak nie rezygnować z upragnionego wyjazdu podpowiadamy, jak zaoszczędzić paliwo. Lato to jak zwykle okres, kiedy...

czytaj dalej
Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej