Wszystko co musisz wiedzieć o programie Charge myHyundai.

Kierowcy, którzy myślą o zakupie auta elektrycznego często narzekają na niedostateczną infrastrukturę stacji ładowania. Żeby ładowanie było prostsze, Hyundai uruchomił program Charge myHyundai. Jak działa ta aplikacja?

Ładowanie samochodów elektrycznych to nie tylko kwestia znalezienia stacji, ale także wybór ładowarki o określonej mocy. Posiadacze elektryków oraz hybryd Plug-In marki Hyundai mogą teraz skuteczniej znajdować stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych w Polsce.

Według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) w listopadzie 2021 roku w Polsce funkcjonowało 1813 stacji ładowania samochodu elektrycznego. Większość z nich, bo 1260 to stacje AC, czyli wolne ładowarki prądu zmiennego. W tym czasie dostępne były 553 punkty szybkiego ładowania prądem stałym (DC). Różnica w czasie ładowania na poszczególnych rodzajach stacji może być diametralna, zwłaszcza dla elektryków. Dlatego znalezienie optymalnego punktu, w którym kierowca może szybko uzupełnić stan akumulatorów jest niezwykle ważne w czasie codziennej eksploatacji. Z racji dużej dysproporcji między stacjami szybkiego ładowania a tradycyjnymi stacjami paliw, posiadacze takich aut jak Hyundai KONA Electric muszą skrupulatnie planować każdą dłuższą trasę. Na szczęście to zadanie nie musi być trudne. Więcej o kosztach jazdy elektrykiem znajdziesz w naszym artykule „100 km samochodem elektrycznym – koszt podróży”.

Ładowanie hybrydy i elektryka z programem Charge myHyundai.

Z programem Charge myHyundai znalezienie najbliższej stacji ładowania samochodów elektrycznych może być niezwykle proste. Dzięki specjalnej aplikacji można poznać dokładną lokalizację ponad 600 publicznych punktów ładowania w Polsce. W całej Europie to aż 280 000 stacji w 29 krajach. Program uruchomiony przez markę Hyundai to nie tylko mapka ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych. To również wygodna forma rozliczania każdego podłączenia auta do ładowarki. Można wybrać spośród trzech taryf, obejmujących zarówno stacje AC, jak i DC. Ładowanie w kraju i za granicą można prosto rozliczyć za pomocą jednej faktury, a wszystkie niezbędne informacje bez trudu można znaleźć w aplikacji mobilnej. Każdy uczestnik programu Charge myHyundai otrzymuje własną kartę, którą płaci za ładowania. W aplikacji w czasie rzeczywistym widoczne są aktualizacje dotyczące opłat i dostępności. Aplikacja jest również wyposażona w funkcję nawigacji i inteligentny planer trasy.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej