Aplikacja Bluelink – połącz się ze swoim Hyundai’em

Aplikacja Blue Link udostępniona jest przez Hyundaia od lipca 2020 roku. Choć na razie pozwala na zdalne zarządzanie jedynie najnowszym modelem Hyundai Kona Electric, stała się absolutnym hitem wśród nowoczesnych technologii motoryzacyjnych. Sprawdźmy co przygotował dla nas wspomniany producent.

Przygotuj swój samochód elektryczny do jazdy

Nawet bez wsiadania do niego! Aplikacja na smartfona Blue Link pozwala zdalnie ustawić temperaturę we wnętrzu pojazdu, a także włączyć odmrażanie szyb i lusterek. Jeszcze przed wyjściem z domu możesz sprawdzić czy poziom naładowania baterii samochodowej lub stan baku wymusi konieczność odwiedzenia po drodze stacji. Co więcej, nie musisz tracić już czasu na ustawianie nawigacji zaraz po wejściu do samochodu. Możesz zrobić to wcześniej, z poziomu smarfona.

Wygoda jazdy z BlueLink

Aplikacja BlueLink dba o to, aby użytkownik w pełni mógł skupić się na prowadzeniu samochodu. Sterowanie multimediami i nawigacją nie wymaga nawet odrywania rąk od kierownicy, bowiem wystarczyć użyć odpowiedniej komendy głosowej. Sama nawigacja łączy się z internetem, pobierając bieżące informacje o natężeniu ruchu i wytyczając na tej podstawie najszybszą trasę. Z łatwością pokieruje nas do najbliższej stacji paliw, restauracji czy parkingu.

Bluelink a bezpieczeństwo samochodu

Rola aplikacji BlueLink nie kończy się wraz z zakończeniem podróży. Narzędzie to cały czas czuwa nad bezpieczeństwem naszego samochodu elektrycznego. Jeśli tylko wykryta zostanie próba włamania do samochodu, błyskawicznie otrzymasz na ten temat powiadomienie. Wspomniana aplikacja na smartfona będzie także nieocenioną pomocą dla tych, którzy potrzebują nieraz upewnić się czy zamknęli swój samochód. Dzięki Bluelink możesz zamknąć drzwi samochodu w sposób zdalny.

Bluelink – jak pobrać?

Aplikacja Bluelink dostępna jest do pobrania zarówno w Sklepie Google, jak i w App Store. Można wyszukać ją pod nazwą Hyundai Bluelink Europe. Dużą zaletą jest możliwość obsługi aplikacji w języku polskim. Wystarczy jedynie wejść w ustawienia i zmienić wersję językową. Choć samo pobranie i użytkowanie aplikacji jest bezpłatne, trzeba wiedzieć, że po upływie określonego czasu usługa stanie się płatna. Okres ten bywa różny w zależności od modelu samochodu i producenta.

Jak wspomnieliśmy, Bluelink póki co współpracuje jedynie z Hyundai Kona 2020, ale już niebawem do grona modeli kompatybilnych dołączy Hyundai i10, i20, i30 oraz Hyundai Santa Fe.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej