Aplikacja Bluelink – połącz się ze swoim Hyundai’em

Aplikacja Blue Link udostępniona jest przez Hyundaia od lipca 2020 roku. Choć na razie pozwala na zdalne zarządzanie jedynie najnowszym modelem Hyundai Kona Electric, stała się absolutnym hitem wśród nowoczesnych technologii motoryzacyjnych. Sprawdźmy co przygotował dla nas wspomniany producent.

Przygotuj swój samochód elektryczny do jazdy

Nawet bez wsiadania do niego! Aplikacja na smartfona Blue Link pozwala zdalnie ustawić temperaturę we wnętrzu pojazdu, a także włączyć odmrażanie szyb i lusterek. Jeszcze przed wyjściem z domu możesz sprawdzić czy poziom naładowania baterii samochodowej lub stan baku wymusi konieczność odwiedzenia po drodze stacji. Co więcej, nie musisz tracić już czasu na ustawianie nawigacji zaraz po wejściu do samochodu. Możesz zrobić to wcześniej, z poziomu smarfona.

Wygoda jazdy z BlueLink

Aplikacja BlueLink dba o to, aby użytkownik w pełni mógł skupić się na prowadzeniu samochodu. Sterowanie multimediami i nawigacją nie wymaga nawet odrywania rąk od kierownicy, bowiem wystarczyć użyć odpowiedniej komendy głosowej. Sama nawigacja łączy się z internetem, pobierając bieżące informacje o natężeniu ruchu i wytyczając na tej podstawie najszybszą trasę. Z łatwością pokieruje nas do najbliższej stacji paliw, restauracji czy parkingu.

Bluelink a bezpieczeństwo samochodu

Rola aplikacji BlueLink nie kończy się wraz z zakończeniem podróży. Narzędzie to cały czas czuwa nad bezpieczeństwem naszego samochodu elektrycznego. Jeśli tylko wykryta zostanie próba włamania do samochodu, błyskawicznie otrzymasz na ten temat powiadomienie. Wspomniana aplikacja na smartfona będzie także nieocenioną pomocą dla tych, którzy potrzebują nieraz upewnić się czy zamknęli swój samochód. Dzięki Bluelink możesz zamknąć drzwi samochodu w sposób zdalny.

Bluelink – jak pobrać?

Aplikacja Bluelink dostępna jest do pobrania zarówno w Sklepie Google, jak i w App Store. Można wyszukać ją pod nazwą Hyundai Bluelink Europe. Dużą zaletą jest możliwość obsługi aplikacji w języku polskim. Wystarczy jedynie wejść w ustawienia i zmienić wersję językową. Choć samo pobranie i użytkowanie aplikacji jest bezpłatne, trzeba wiedzieć, że po upływie określonego czasu usługa stanie się płatna. Okres ten bywa różny w zależności od modelu samochodu i producenta.

Jak wspomnieliśmy, Bluelink póki co współpracuje jedynie z Hyundai Kona 2020, ale już niebawem do grona modeli kompatybilnych dołączy Hyundai i10, i20, i30 oraz Hyundai Santa Fe.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej