Hyundai Kona vs. Hyundai Tucson – który SUV wybrać?

Kona i Tucson to dwa SUV-y Hyundaia, które cieszą się dużą popularnością. Nowe generacje tych modeli, które lada moment dostępne będą w sprzedaży, zapowiadają się bardzo obiecująco. Który z nich warto wybrać?

SUV z charakterem

To stwierdzenie z całą pewnością pasuje do obydwu porównywanych modeli. Nowy Hyundai Kona, który wszedł do sprzedaży pod koniec 2020 roku, urzeka zmianami w swojej stylistyce inspirowanej rekinem. Dotyczą one głównie przedniego pasa pojazdu. Przeprojektowana maska, zmieniony zderzak i unowocześnione światła do jazdy dziennej to elementy, które jako pierwsze rzucają się w oczy wszystkim miłośnikom wcześniejszych wersji Hyundaia Kony.

Z kolei design Hyundai Tucson IV generacji wzbogacają głównie przednie światła, które dzięki swojej inteligentnej budowie doskonale wkomponowują się w maskownicę, a po włączeniu zaskakują kształtem. Warto wspomnieć także o tym, że nowy Tucson jest nieco większy w porównaniu ze swoimi poprzednikami.

Co kryje się pod maską?

Jeśli chodzi o Hyundaia Konę, producent przygotował tutaj kilka wariantów benzynowych. Podstawowa wersja o pojemności 1,0 l wyposażona jest także w technologię łagodnej hybrydy i generuje 120 koni mechanicznych, czyli o 78 mniej w porównaniu z mocniejszą wersją o pojemności 1,6 l. Dostępna jest również wersja z silnikiem 1,6 l i systemem łagodnej hybrydy 48V, która zapewnia moc 136 koni mechanicznych. Na większą moc możemy liczyć w przypadku Hyundaia Tucson 2020. Aktualnie dostępna jest 230-konna hybrydowa wersja 1.6 T-GDI, ale zapowiedzi wskazują, że w najbliższym czasie pojawi się także model PHEV, który będzie oferował aż 265 KM.

Kona i Tucson – nowoczesne auta terenowe

Obydwa omawiane auta terenowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy. Odnajdziemy w nich m.in. system FCA, który w sytuacji zagrożenia kolizją czołową ostrzega kierowcę lub automatycznie wyhamowuje pojazd. Z kolei inteligentny system DAW, również dostępny w obydwu pojazdach, czuwa nad poziomem koncentracji kierowcy. W przypadku, gdy czynności wykonywane przez prowadzącego będą wskazywały na osłabienie jego uwagi, system zasugeruje przerwę w podróży.

Hyundai Kona czy Hyundai Tucson? Obydwa SUV-y wydają się mieć podobny poziom atrakcyjności, nowoczesności i bezpieczeństwa, choć Hyundai Tucson 2020 odpowiedniejszy będzie dla osób, którym zależy na większej mocy lub wygodnym uzupełnianiu stanu baterii przy wykorzystaniu zwykłego, domowego gniazdka. Planujesz zakup używanego bądź nowego Hyundaia Kona lub Hyundaia Tucson? Zerknij na ofertę Auto GT.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej