Wyprzedaż rocznika w połowie roku? Sprawdź, gdzie szukać nowych aut w atrakcyjnej cenie

Jeszcze w 2021 roku media obwieszczały koniec tradycji corocznych wyprzedaży rocznika, który w styczniu stawał się mniej atrakcyjny dla nabywców. Jednak osoby, które zaniechały szukania podobnych okazji popełniły błąd, ponieważ na cenach nowych aut z minionego roku nadal można zyskać.

Zakup nowego auta z wyprzedaży rocznika może mieć znaczenie wyłącznie w momencie sprzedaży, kiedy w okienku z opisem „rok produkcji” musimy wpisać 2022 zamiast np. 2023. Jednak dla użytkowników data w dowodzie rejestracyjnym to tylko liczba, ponieważ kupując samochód z minionego roku, nadal trafia do nas nowe auto. Co więcej, taki zakup może być wyjątkowo opłacalny.

Spadek wartości bez utraty jakości

Ciekawych statystyk dostarczył opublikowany niedawno raport CarVertical[1] na temat spadku wartości pojazdów. Badania pokazały, że pod względem utraty wartości pojazdu z biegiem lat, sporą rolę odgrywa marka, a nawet konkretny model auta. Niemniej w ogólnym rozrachunku można stwierdzić, że do końca pierwszego roku jego wartość może spaść o 20–30%. Natomiast przez pierwszych 5 lat większość modeli traci 60–70% ceny, jaką zapłacono za nie w salonie. Co ciekawe w zestawieniu marek, które najmniej tracą na wartości bardzo dobrze wypadł Hyundai, który uplasował się w pierwszej dziesiątce.

Kona N-Line Hyundai Promise salon Auto GT samochody używane

Czy w tym czasie jakość pojazdu również spada o 30%? Dobrze zadbane auto po pięciu latach użytkowania nie będzie wykazywać poważnych usterek, które pozwoliły stwierdzić, że auto jest w 30% mniej sprawne. Dlatego kupujący coraz częściej wolą skupić się na rynku wtórnym.

Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy szukamy nowego auta, a jednocześnie chcemy kupić dobrze wyposażony tani samochód? Wówczas warto zwrócić uwagę na wyprzedaż rocznika.

Już nie tylko styczeń – kiedy szukać wyprzedaży rocznika?

Akcje marketingowe salonów samochodowych związanych z wyprzedażą rocznika nierzadko zaczynają się już w listopadzie, a ich kumulacja następuje w styczniu. Jeśli jednak decydujemy się na zakup nowego auta w lipcu, czy warto w ogóle brać pod uwagę ubiegłoroczną wyprzedaż? Samochody z roczników 2022 nadal są dostępne w salonach i wciąż są to nowe auta. Wystarczy odwiedzić stronę z dostępnymi od ręki pojazdami w Auto GT, gdzie na zainteresowanych wciąż czekają modele z 2022 roku.

Kona, Hyundai Promise salon Auto GT samochody używane

Warto również wziąć pod uwagę auta dostępne w programie Hyundai Promise, gdzie oferowane są egzemplarze w wieku maksymalnie 5 lat z przebiegiem nie większym niż 120 000 km. Auta sprzedawane są z gwarancją, pakietem serwisowym oraz assistance.


Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

W serwisie Centrum Dealerskiego AUTO GT wykonujemy zarówno naprawy mechaniczne, jak i usługi blacharsko-lakiernicze aut wszystkich marek. Nasi doświadczeni specjaliści zajmują się naprawą, wymianą i malowaniem elementów karoserii samochodowej, takich jak drzwi,...

czytaj dalej
Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Z powodu inflacji tegoroczne wakacje będą jednymi z najdroższych w ostatnich latach. W związku z tym coraz częściej zaczynamy szukać oszczędności. Żeby jednak nie rezygnować z upragnionego wyjazdu podpowiadamy, jak zaoszczędzić paliwo. Lato to jak zwykle okres, kiedy...

czytaj dalej
Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej