Wodorowy autobus – nowe zastosowania technologii Hyundai

Autobus wodorowy na targach Busworld w Brukseli

Ten nowy, zasilany ogniwami paliwowymi autobus elektryczny stanowi konkretny efekt korzystnego partnerstwa ogłoszonego przez obie firmy w marcu 2022 roku. Jest to także wyraz ich zaangażowania w przyspieszenie osiągnięcia jakim byłby transport o zerowej emisji dwutlenku węgla netto. Nowy model rozszerza gamę pojazdów zeroemisyjnych IVECO BUS dla miast, obejmującą już pojazdy elektryczne najnowszej generacji (BEV).

E-WAY H2 to 12-metrowy miejski autobus niskopodłogowy, napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 310 kW oraz zaawansowanym systemem ogniw paliwowych dostarczanym przez HTWO – markę związaną z Hyundai Motor Group specjalizującą się w technologiach wodorowych ogniw paliwowych. Dzięki czterem zbiornikom na wodór o pojemności 7,8 kg oraz akumulatorowi o pojemności 69 kWh, pojazd ten ma zasięg 450 kilometrów w normalnych warunkach pracy.

W E-WAY H2 można zarówno uzupełnić zapas wodoru, jak naładować akumulator za pomocą wtyczki. Ta hybrydowa koncepcja, opracowana przez IVECO BUS, nie tylko optymalizuje proces ładowania pojazdu, ale także przyczynia się do osiągnięcia maksymalnej wydajności i trwałości dla zestawu akumulatorów oraz układu ogniw paliwowych.

Światowa współpraca

„Hyundai jest liderem technologii wodorowych od 25 lat i światowym liderem w dziedzinie mobilności i transportu komercyjnego z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Wierzymy, że ta forma energii stanowi fundament zrównoważonego społeczeństwa i jesteśmy dumni, że możemy podzielić się tą wizją z naszym partnerem, Grupą Iveco” – powiedział Ken Ramirez, wiceprezes wykonawczy i dyrektor globalnego działu pojazdów użytkowych i wodoru w Hyundai Motor Company. „Dzisiejsza prezentacja jest kolejnym dowodem na nasze silne partnerstwo i zaangażowanie w przyspieszenie przemiany branży w kierunku zerowej emisji netto oraz realizację naszej misji postępu dla ludzkości”.

E-WAY H2 będzie produkowany w fabrykach IVECO BUS we Francji (Annonay) i Włoszech (Foggia).

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej