Szukasz kombi dla całej rodziny? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Familijne auto powinno sprostać wymaganiom każdego członka rodziny. Rodzice z dziećmi często decydują się na nadwozie typu kombi, aby z łatwością spakować wszystkich na wspólny wyjazd. Pojemny bagażnik to jednak nie wszystko. Sprawdź, co jest ważne w przypadku tego rodzaju aut.

Zaprojektowanie pojemnego samochodu nie jest dużym wyzwaniem. Jeśli jednak pojazd ma być jednocześnie praktyczny dla kierowcy, wygodny dla pasażerów i bezpieczny dla wszystkich użytkowników ruchu – tylko niektóre samochody kombi spełniają te wymagania. Co powinno mieć dobre auto rodzinne?

Wyrazisty wygląd i odpowiednia moc

Dla wielu kierowców posiadanie kombi wiąże się z jazdą nudnym autem, które poza pojemnym bagażnikiem, nie oferuje zbyt wiele emocji. Wyjeżdżające przez lata z fabryk samochodowych auta tego typu nie wyróżniały się ciekawym nadwoziem ani osiągami. Na szczęście czasy nijakich kombi powoli się kończą, a modele takie jak Hyundai i30 Wagon udowadniają, że stylistyka samochodów z dużym bagażnikiem nie musi być nudna. Inżynierowie skutecznie zaadaptowali wygląd standardowego modelu i30 na pojazdo większej pojemności. W efekcie auto zachowało swój charakter, a jednocześnie stało się bardziej praktyczne.

Podobnie jest z mocą silnika. Kombi to już nie tylko ekonomiczny diesel, który pozwalał zaoszczędzić na paliwie w trasie. Nowoczesne napędy w samochodach tego typu są dostosowane do większej masy i konstrukcji pojazdu. Znów za przykład może Hyundai i30 kombi, gdzie wśród dostępnych jednostek napędowych znajdziemy 1,5-litrowy silnik T-GDI o mocy 160 KM, który jest standardowo wyposażony w układ miękkiej hybrydy 48 V. Odwiedź salon Auto GT Warszawa i dowiedz się więcej na temat wariantów silnikowych Hyundaia i30 Wagon.

Komfort i bezpieczeństwo

Szukając samochodu dla całej rodziny, zmieniają się nasze priorytety. Osiągi i ciekawy wygląd są ważne, jednak większość osób większą rolę zaczyna przywiązywać do kwestii wygody podróżowania oraz nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Wiadomo też, że jazda kombi w mieście to nieco większe wyzwanie niż poruszanie się po zatłoczonych ulicach mały autem miejskim, dlatego kamera cofania czy asystent parkowania nabierają na wartości na co dzień. W nowych autach funkcjonują już nowe standardy, dotyczące systemów bezpieczeństwa. Tutaj za przykład znów może posłużyć kombi Hyundai i30. Cena tego modelu zaczyna się od około 90 000 zł, jednak w standardzie otrzymujemy zaawansowane systemy bezpieczeństwa, jak asystent pasa ruchu, asystent unikania kolizji czołowych czy asystent świateł drogowych

Z kolei na komfort wpływają przede wszystkim dobra klimatyzacja czy takie udogodnienia jak ogrzewane i wentylowane fotele. Z kompletem wszystkich wymienionych zalet można śmiało wybrać się w nawet najdłuższą, rodzinną podróż.

Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

W serwisie Centrum Dealerskiego AUTO GT wykonujemy zarówno naprawy mechaniczne, jak i usługi blacharsko-lakiernicze aut wszystkich marek. Nasi doświadczeni specjaliści zajmują się naprawą, wymianą i malowaniem elementów karoserii samochodowej, takich jak drzwi,...

czytaj dalej
Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Z powodu inflacji tegoroczne wakacje będą jednymi z najdroższych w ostatnich latach. W związku z tym coraz częściej zaczynamy szukać oszczędności. Żeby jednak nie rezygnować z upragnionego wyjazdu podpowiadamy, jak zaoszczędzić paliwo. Lato to jak zwykle okres, kiedy...

czytaj dalej