Sukcesy modelu IONIQ 6. Streamliner z prestiżowymi nagrodami

Trwa dobra passa Hyundaia. Po potrójnym zwycięstwie na World Car Awards modelu IONIQ 5 w 2022 roku, teraz prestiżowy tytuł trafił do modelu IONIQ 6. A to nie jedyne wyróżnienie, jakie w ostatnim czasie powędrowało do tego efektownego streamlinera.

Hyundai IONIQ 6 zebrał laury także wśród ubiegłorocznych debiutantów. Przedstawiciele koreańskiego koncernu odebrali gratulacje m.in. na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku (NYIAS). Co urzekło jury?

Seria Hyundai IONIQ Electric znów triumfuje

Już 2021 rok był dla koncernu Hyundai niezwykle udany. Innowacyjny model IONIQ 5 na hucznej gali World Car Awards został nagrodzony w aż trzech kategoriach: World Car of the Year (dla najlepszego samochodu), World Electric Vehicle (dla najlepszego auta elektrycznego) i World Car Design of the Year (za najlepszą stylizację).

Co ciekawe, dokładnie w tych samych kategoriach niedawno triumfował Hyundai IONIQ 6. Trudno się temu dziwić, skoro azjatycka marka już od kilku lat intensywnie rozwija sektor elektromobilności, w którym coraz wyraźniej dominuje. A jeśli chodzi o stylistykę, IONIQ 6 nawiązujący linią nadwozia do klasycznych streamlinerów robi jeszcze większe wrażenie niż ubiegłoroczny zwycięzca.

Pod względem technicznym jury World Car Awards składające się z uznanych dziennikarzy motoryzacyjnych ponownie doceniło nowoczesną konstrukcję Electric-Global Modular Platform (E-GMP), na której Hyundai oparł oba swoja w pełni elektryczne modele. Uwadze oceniających nie uszedł również innowacyjny system ładowania, który umożliwia uzupełnienie poziomu baterii z 10 do 80% w zaledwie 18 minut.

Nowy Hyundai elektryczny, czyli innowacja na kołach

Elektryfikacja motoryzacji to już niemal pewnik, dlatego świat motoryzacji coraz większą uwagę skupia na pojazdach elektrycznych. Hyundai położył duży nacisk na ten sektor już kilka lat temu, dzięki czemu dziś zbiera plony swoich wysiłków. Daleki zasięg aut z serii IONIQ, szybkie ładowanie, a wszystko to w trosce o środowisko naturalne – obecna filozofia koreańskiego koncernu sprawia, że dziś są prekursorami branży. Najlepszym tego dowodem jest IONIQ 6.

Połączenie nowoczesnych technologii z klasycznym, aerodynamicznym nadwoziem sprawiło, że według normy WLTP na jednym ładowaniu nowy Hyundai może przejechać aż 614 km. Do tego trzeba wspomnieć o najnowszych systemach bezpieczeństwa, takich jak inteligentny asystent, który wspiera kierowcę niemal na każdym kroku.

Wyróżniania World Car Awards dołączą w gablocie Hyundaia do innych nagród, jakie dotąd zebrał model IONIQ 6, takich jak „Saloon of the Year” (najlepszy sedan roku) podczas gali GQ Car Awards 2023 oraz „New Car of the Year” (najlepszy nowy samochód) nadany przez Le Guide de l’auto. Ponadto uzyskał maksymalną notę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP i tytuł „Najlepszy w swojej klasie” w kategorii „Duży samochód rodzinny”.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej