Sprawdź najnowszy design modelu Hyundai IONIQ 6, elektrycznego Streamlinera

Koreański koncern poszerza swoją ofertę aut elektrycznych. Najnowszy Hyundai IONIQ 6 przykuwa wzrok nowoczesnym designem, a opływowa sylwetka streamlinera ma zapewnić jeszcze lepsze osiągi.

Inżynierowie wciąż udoskonalają koncepcje na nowoczesne samochody elektryczne. Najnowsze modele oferują coraz większy zasięg i lepsze osiągi. Czy kluczem do podniesienia tych parametrów okaże się opływowa sylwetka nadwozia?

IONIQ 6 – piękna aerodynamika

Sylwetka tego typu aut znana jest od lat. Zresztą wśród tzw. streamlinerów znajdziemy nie tylko samochody, ale też pociągi czy rowery. Z charakterystycznego, opływowego tyłu korzystają najwięksi producenci aut sportowych, jak chociażby Porsche. Nadwozie Hyundaia IONIQ 6 to jednak znacznie bardziej zaawansowany projekt, niż tylko inspiracja tradycjami streamlinerów. Każdy element karoserii to efekt starannie opracowanego planu, którego celem jest zapewnienie pojazdowi aerodynamicznej sylwetki.

Auto GT Samochody nowe Auto GT Hyundai & Mitsubishi

Nowoczesne auta łączą w sobie atrakcyjność wizualną z funkcjonalnością. Chociaż nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji modelu IONIQ 6, opływowa linia nadwozia będzie nie tylko zachwycać wyglądem, ale również wpływać na osiągi pojazdu. Specjalnie zmniejszono np. odstęp między nadkolem a kołami, żeby powietrze stawiało jak najmniejszy opór w trakcie jazdy. O aerodynamikę zadbano nawet pod pojazdem, dzięki zamontowaniu opływowej osłony podwozia.

Dla ciebie i dla natury

Intensywny rozwój elektromobilności i jasna deklaracja wygaszania prac nad silnikami spalinowymi to wyraźne kroki koreańskiego koncernu na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Modele takie jak IONIQ 5 oraz pozostałe nowe samochody wyjeżdżające z fabryk Hyundaia mają być zeroemisyjne, a ich budowa jak najmniej dotkliwie wpływać na środowisko. Hyundai IONIQ 6 jest tego doskonałym przykładem. Na karoserii wykorzystano farbę pigmentową z węgla bambusowego, a na okładzinach farbę ze zużytych opon. Z kolei wewnątrz przygotowano m.in. dywaniki z poddanych recyklingowi sieci rybackich wyłowionych z mórz.

Auto GT Samochody nowe Auto GT Hyundai & Mitsubishi

Linia nadwozia została zaprojektowana także z myślą o przygotowaniu przestronnego i komfortowego wnętrza. Nowoczesne samochody Hyundaia przyzwyczaiły nas już do futurystycznych pomysłów na wykończenie kabiny pojazdu i IONIQ 6 nie jest wyjątkiem. Imponuje zwłaszcza ilość przestrzeni dla kierowcy i pasażera. Tylne drzwi otwierają się do tyłu jak w koncepcyjnym modelu SEVEN, o którym więcej możesz przeczytać na naszym blogu. Uczucia przestronności dopełnia w pełni płaska podłoga.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej