Prowadzisz firmę? Sprawdź, jak skompletować swoją pierwszą flotę

Flota samochodowa w firmie nierzadko odgrywa kluczową rolę w biznesie. Jeśli opierasz swoją działalność na sprawnej logistyce, niezawodne auta są podstawą efektywności. Tylko gdzie zacząć kompletowanie pojazdów firmowych i ja sfinansować flotę?

W przypadku samochodów firmowych na początku pojawiają się dwa główne dylematy. Dotyczą one finansowania aut oraz tego, skąd je pozyskiwać. Tymczasem odpowiednia strategia w kompletowaniu firmowej floty może zapewnić Ci niemałe oszczędności.

Jak sfinansować flotę samochodową w firmie?

Przedsiębiorcy mają do dyspozycji kilka sposobów na sfinansowanie auta firmowego. Jeśli nie masz odpowiedniej gotówki, możesz skutecznie rozbić płatność w czasie. W tym celu możesz skorzystać z kredytu (samochodowego lub inwestycyjnego), leasingu lub wynajmu.

Kredyt może być atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które wiedzą, że szukają pojazdu na dłużej. Warto mieć to na uwadze, ponieważ w wielu firmach samochody eksploatowane są tak intensywnie, że konieczność kupna nowego pojazdu pojawia się co kilka lat. Wówczas korzystniejszym rozwiązaniem może być leasing samochodu. Jest to też elastyczna metoda, która uwzględnia zarówno zachowanie auta dla siebie po wygaśnięciu umowy, jak i pozyskanie nowego auta w ramach dalszej współpracy z leasingodawcą. Zwłaszcza początkującym przedsiębiorcom warto przypomnieć, że istnieje również możliwość leasingu samochodu używanego. Będzie to tańsze rozwiązanie niż leasing nowego modelu.

Wreszcie flotę samochodową można także wynająć. Tutaj optymalnym rozwiązaniem będzie wynajem długoterminowy. Jego największą zaletą jest fakt, że jako klient nie musisz kłopotać się takimi aspektami jak naprawa czy opłacenie na czas ubezpieczenia. Wszystkie te usługi i obowiązki zawierają się w comiesięcznej kwocie wynajmu.

Oferta dla firm w Auto GT

W skompletowaniu Twojej pierwszej floty samochodowej mogą pomóc Ci specjaliści Auto GT. Nasz salon świadczy usługi zarówno w przypadku małych i średnich firm, jak i dużych korporacji. Zapewniamy wsparcie przy tworzeniu floty złożonej z kilku bądź nawet kilkunastu samochodów. Z nami dobierzesz odpowiedni model, który będzie spełniał swoją rolę na co dzień. W zależności od tego, czy potrzebujesz aut dostawczych, czy może ekonomicznych samochodów dla sprzedawców w długie trasy – pomożemy znaleźć niezawodne auto dla Twojej firmy.

Jeśli masz dalekosiężne plany i chcesz skompletować flotę samochodową złożoną z większej liczby pojazdów, sprawdź, czy dzięki temu możesz uzyskać specjalną zniżkę i korzystniejsze warunki finansowania.

Auto GT oferuje pomoc także w przypadku wynajmu długoterminowego. Możesz zwrócić się do naszej wypożyczalni samochodów GT Rent, gdzie znajdziesz nie tylko odpowiednie modele pojazdów, ale również kompleksową obsługę 24/7. Sprawdź wszystkie możliwości i wybierz rozwiązanie optymalne dla Twojej firmy.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej