Mitsubishi Eclipse Cross PHEV najpopularniejszym SUV-em plug-in hybrid w kraju

Polacy nadal chętnie kupują SUV-y. Kierowcy, którzy mieli obawy przed wysokim spalaniem, wybrali wersję z napędem hybrydowym. Tutaj prym wiedzie Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Co wyróżnia ten model w wariancie plug-in hybrid?

Statystyki publikowane regularnie przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego są rzetelnym źródłem informacji na temat bieżącej sytuacji rynku samochodowego. Dlatego tym bardziej warto zwrócić uwagę na fakt, że Mitsubishi Eclipse Cross PHEV znalazł się w czołówce wyników sprzedaży w Polsce.

Sukces Mitsubishi – SUV w czołówce najchętniej kupowanych hybryd w Polsce

Zainteresowanie hybrydami od początku 2022 roku wzrasta. Zwłaszcza ostatnie miesiące, obfitujące chociażby w drastyczne podwyżki cen paliw, skłaniają kierowców do szukania oszczędnych rozwiązań. Takim bez wątpienia mogą być auta z napędem plug-in hybrid, które mogą być ładowane zarówno na stacjach szybkiego ładowania, jak i za pomocą domowego gniazdka elektrycznego. Najnowsza odsłona Mitsubishi Eclipse Cross PHEV z większym zasięgiem w trybie elektrycznym może być znakomitym sposobem na tańszą eksploatację samochodu.

Auto GT Samochody nowe Hyundai & Mitsubishi

Docenili to kierowcy, którzy w pierwszej połowie 2022 roku chętnie wybierali Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Według danych PZPM model ten uplasował się na drugim miejscu wśród SUV-ów PHEV z wyłączeniem marek premium. Co więcej, w czerwcu Eclipse Cross był najchętniej kupowanym SUV-em PHEV w kraju. Dużym atutem była dostępność tego modelu od ręki. Fakt ten można sprawdzić, wchodząc w zakładkę „Dostępne od ręki” w salonie Mitsubishi Auto GT.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – z czego wynika jego popularność?

Zamiłowanie kierowców do aut typu SUV nie maleje od lat. W dużych i przestronnych samochodach czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Jednocześnie średnie i mniejsze SUV-y są praktyczne zarówno w jeździe po mieście, jak i w trasie. Zazwyczaj jedynym minusem wyboru SUV-a było średnie spalanie. Masywne auta mają opinię paliwożernych, co niekiedy przekreślało je jako pojazdy na co dzień.

Auto GT Samochody nowe Hyundai & Mitsubishi

To zmieniło się za sprawą hybryd, a w szczególności napędów plug-in hybrid. Szczególne uznanie kierowców zyskał Mitsubishi Eclipse Cross. Opinie na temat zasięgu jazdy w trybie elektrycznym przekonały wielu niezdecydowanych nabywców. Najnowsza wersja wyłącznie na prądzie może przejechać do 55 km, co dla większości z nas w zupełności wystarczy na codzienny dystans. Wieczorem wystarczy podłączyć auto do gniazdka, żeby jeździć nim wyjątkowo tanio. Do tego warto docenić sprawdzony napęd 4×4, który dba o komfort jazdy w każdych warunkach drogowych.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej