Miejskie auto dobre na dłuższe trasy – sprawdź, na co zwrócić uwagę

Szukając samochodu często chcielibyśmy znaleźć złoty środek, który łączyłby wszystkie nasze potrzeby. Nie jest to jednak łatwe. Szczególnie jeśli na co dzień poruszamy się po mieście, ale od czasu do czasu lubimy ruszyć w dalszą trasę. Jakie cechy auta są wówczas najważniejsze?

Małe auto miejskie zapewnia sporo swobody w czasie codziennego dojazdu do pracy. Łatwo zaparkujemy w każdym miejscu, a zwrotność docenimy na osiedlu czy w wąskiej uliczce. Często odbywa się to kosztem miejsca na bagaże, które z kolei chcemy spakować na dłuższą trasę. W cyklu mieszanym ważna jest również uniwersalna jednostka napędowa.

Samochód do miasta i na wakacje – jaki silnik wybrać?

Przez lata wielu kierowców kierowało się utartą zasadą: diesel na długie dystanse i silnik benzynowy do jazdy po mieście. Dziś wybór jest znacznie większy. Z pewnością, jeśli interesuje cię uniwersalny samochód do miasta, który sprawdzi się również w trasie, dobrym pomysłem będzie hybryda plug-in. Oznacz to, że w mieście możesz korzystać z oszczędnego trybu elektrycznego, a w trasie mocniejszej benzynowej jednostki napędowej. Jest to znakomity balans między ekologią, oszczędnością, a osiągami. Duży wybór wariantów silnikowych oferuje m.in. Hyundai i30 hatchback, który dostępny jest zarówno z jednostkami benzynowymi, jak i z miękką hybrydą.

Niestety obecna infrastruktura elektromobilna nie jest jeszcze dostatecznie rozbudowana, wobec czego elektryk może przysporzyć kłopotów na długiej trasie. Z kolei w pełni benzynowe jednostki napędowe mogą dostarczyć bólu głowy przy wyborze pojemności. Silniki w granicach 1.0 będą oszczędne w mieście, jednak na autostradzie możesz odczuć braki mocy. Z kolei mocniejsze motory mogą skutkować dużym spalaniem w miejskich korkach.

Wielozadaniowe samochody osobowe – na co zwrócić uwagę?

Przejdźmy do nadwozia oraz wyposażenia. Kompromisem między kompaktowością auta miejskiego a przyzwoitą przestrzenią bagażową jest crossover. Różnice między wymiarami samochodu są niewielkie, natomiast w praktyce możesz spakować do bagażnika znacznie więcej rzeczy. Dobrym przykładem może być tutaj Hyundai KONA. Wysokie zawieszenie jest przydatne na co dzień i w trasie. Jednocześnie auto nie jest dużo większe od chociażby typowo miejskiego modelu i20.

KONA dostępna w salonie Auto GT oferuje również szeroki wybór wariantów jednostek napędowych, począwszy od sprawdzonych silników benzynowych, przez hybrydy po wersję Electric.

Dlatego jeśli szukasz marki samochodowej, która sprawdzi się w każdych warunkach, warto zapoznać się z ofertą Hyundaia, gdzie znajdziesz niezawodne auta do miasta i w trasę.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej