Kombi czy SUV – sprawdź, które auto lepiej pasuje do Twoich potrzeb

Kiedy rodzina się powiększa, odkrywasz w sobie zamiłowanie do podróży lub po prostu chcesz czuć się w aucie pewniej – szukasz dla siebie większego samochodu. Wówczas najczęstszym dylematem, przed którym stajesz to wybór między SUV-em a kombi. Które nadwozie będzie dla Ciebie optymalne?

W przypadku wielu kierowców, którzy na co dzień poruszają się autami miejskimi czy hatchbackami przychodzi moment, kiedy ograniczona przestrzeń zaczyna coraz częściej przeszkadzać. Przyczyny mogą być różne, natomiast rozwiązania są najczęściej dwa: zakup SUV-a albo kombi. Poznaj wady i zalety obu typów nadwozia i dobierz auto skrojone do Twoich potrzeb.

Dlaczego SUV?

Zacznijmy od najpopularniejszego segmentu samochodów osobowych na świecie. Auta typu SUV ewoluowały z połączenia samochodu terenowego z miejskim, a dziś tylko w obrębie tej klasy znajdziemy kilka podgrup, jak chociażby crossovery. Wybór między SUV-em a kombi często dyktowany jest potrzebą jazdy autem o większej ładowności. Czy jeśli to jest Twój główny argument, warto zdecydować się np. na Hyundaia TUCSON?

To zależy. Pojemne SUV-y faktycznie są ładowne i jeśli masz rodzinę, bez trudu spakujesz się nawet na długi wyjazd na narty. Pamiętaj jednak, że w segmencie SUV można znaleźć także znacznie bardziej kompaktowe crossovery, których pojemność nie różni się znacząco od przeciętnego hatachbacka. Dla kogo zatem optymalny będzie SUV?

Niekwestionowaną zaletą każdego SUV-a jest pozycja za kierownicą. Jeśli chcesz czuć się pewniej jako kierowca, a także zapewnić sobie solidne auto na gorszej jakości drogi – SUV będzie rozwiązaniem dla Ciebie. A wady? W przypadku silników benzynowych minusem może być spalanie, ale żeby pozbyć się tego problemu, wystarczy wybrać hybrydę.

Dlaczego kombi?

W dobie szerokiego wyboru różnego rodzaju SUV-ów, samochody typu kombi coraz częściej kojarzą się z autami przedstawicieli handlowych. Prawda jest jednak inna, gdyż kombi może być świetnym sposobem na zapewnienie sobie optymalnej przestrzeni bagażowej. W przypadku takich aut jak Hyundai i30 Wagon zyskujesz znaczną ilość miejsca, nie zmieniając praktycznie nic w kwestii dynamiki jazdy czy wydajności. Auta takie jak Hyundai i30 kombi to idealne rozwiązanie dla dużych rodzin oraz np. majsterkowiczów, którzy potrzebują przestrzeni bagażowej do przewożenia części.

Podsumowując, zakup SUV-a wiąże się ze zmianą stylu jazdy, a większy bagażnik zależy przede wszystkim od modelu, jaki przypadnie Ci do gustu. Z kolei kombi to po prostu standardowe auto osobowe, które może pomieścić więcej bagaży. Podczas jazdy nie odczujesz różnicy w porównaniu z sedanem czy hatchbackiem, natomiast na urlop możesz zabrać zdecydowanie więcej.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej