Jak zmieni się Hyundai IONIQ 5 w 2023 roku?

O Hyundaiu IONIQ 5 wciąż można mówić jak o innowacyjnym samochodzie elektrycznym. Tymczasem koreański koncern już zapowiedział kolejne unowocześnienia, jakie pojawią się w tym modelu w 2023 roku.

Udoskonalenia dotyczyć będą zarówno najważniejszych elementów, jak bateria, ale Hyundai Motor Company zaplanowało również wprowadzenie kilku technologicznych nowinek, które mają usprawnić pracę pojazdu, a kierowcom i pasażerom zapewnić większy komfort.

Nowe akumulatory do samochodów elektrycznych Hyundaia

IONIQ 5 w 2023 roku otrzyma nowe baterie o pojemności 77,4 kWh – zapowiedział Andreas-Christoph Hofmann, Wiceprezes ds. Marketingu i Produktu w Hyundai Motor Europe. Dostępnie obecnie w sprzedaży Hyundai IONIQ 5 wyposażony jest w akumulator 72,6 kWh, który zapewnia zasięg do 481 km, a także maksymalną prędkość do 185 km/h. W ofercie możliwy jest również wybór mniejszej baterii 58 kWh. Wszystkie wersje wyposażenia dostępne są w salonie Auto GT.

Auto GT Samochody nowe Auto GT Hyundai Ioniq 5

Dotychczasowa bateria samochodowa stawiała ten model w czołówce wydajności aut elektrycznych, a większa pojemność powinna zagwarantować ponad 500 km na jednym ładowaniu podczas jazdy IONIQ 5. Zasięg to jedna z najistotniejszych kwestii dla współczesnych elektryków, zważywszy na fakt, że infrastruktura stacji szybkiego ładowania dopiero rozwija się w Polsce.

Spojrzenie w lusterko na nowo

Wśród technologicznych zapowiedzi przyszłorocznego Hyundaia IONIQ 5, uwagę przykuwa wzmianka o cyfrowych lusterkach bocznych. To niezwykle ciekawy aspekt wyposażenia samochodu, gdyż do dziś problemem wielu kierowców jest tzw. martwa strefa – czyli przestrzeń, której nie można dostrzec patrząc w lusterko boczne. Ich cyfrowy odpowiednik ma zwiększyć widoczność kierowcy. Według zapowiedzi IONIQ 5 ma posiadać zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne cyfrowe lusterka. Kamery mają być zainstalowane pod tylnym spojlerem auta, a obraz w wysokiej rozdzielczości widoczny będzie w centralnym lusterku wstecznym. Jest to tzw. system DCM. Z kolei za boczne lusterka odpowiadać ma system DSM, który nie tylko zwiększa zasięg widzenia w każdych warunkach pogodowych, ale także zmniejsza opór powietrza.

Auto GT Samochody nowe Auto GT Hyundai IONIQ 5

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści dotyczące udoskonaleń w Hyundaiu IONIQ 5, a także pozostałych modelach koreańskiego koncernu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat samochodów elektrycznych, zapraszamy do pierwszego w Polsce showroomu aut na prąd Auto GT Hyundai Electrified, który powstał we współpracy z Hyundai Motor Poland.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej