Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej?

Klimatyzacja samochodowa jest jednym z elementów auta, o który powinniśmy regularnie dbać przez cały rok, mimo że popularna klima kojarzy się przede wszystkim z latem. Jeśli jednak przez zimę sporadycznie korzystaliśmy z tego układu, tym bardziej należy zadbać o niego przed nadejściem lata.

Sprawdź wydajność klimatyzacji

W przypadku klimatyzacji samochodowej kluczowe są dwa aspekty: wydajność oraz czystość. Od ustalenia, czy klimatyzacja działa prawidłowo, warto zacząć przygotowania do sezonu letniego. Tutaj test jest bardzo prosty i można wykonać go samodzielnie. Wystarczy zabrać z domu zwykły termometr, uruchomić auto, zostawić na biegu jałowym i ustawić chłodzenie na minimalną temperaturę. Jeśli po kilku minutach temperatura wewnątrz pojazdu spadnie o 10-15 stopni, najprawdopodobniej wszystko jest ok i nabijanie klimatyzacji nie jest konieczne, a i szczelność jest na odpowiednim poziomie.

Jeśli jednak po kwadransie różnica temperatur nie będzie wyraźna, najprawdopodobniej czeka cię naprawa klimatyzacji samochodowej. Tutaj poza wymianą filtru kabinowego nie warto próbować własnych sił i lepiej czym prędzej zgłosić się do serwisu klimatyzacji. Warto pamiętać, że im bliżej letnich upałów, tym więcej chętnych kierowców będzie zgłaszać się do specjalistów. Przypominamy również, że korzystanie z niesprawnej klimatyzacji jest wyjątkowo nieefektywne, ponieważ nie dość, że nie otrzymujemy pożądanego efektu w postaci chłodnego powietrza, to jeszcze praca układu wpływa na większe spalanie paliwa.

Dlaczego warto regularnie sprawdzać klimatyzację?

Eksperci zalecają korzystanie z klimatyzacji przez cały rok, nie tylko latem. W ten sposób możemy zminimalizować osadzenie się na elementach układu zanieczyszczeń oraz rozwój grzybów. To niezwykle ważne dla zdrowia nie tylko alergików, ale każdego z nas. Dlatego też przed okresem intensywnego korzystania z klimatyzacji samochodowej latem, zaleca się ozonowanie i odgrzybianie klimatyzacji i całego wnętrza. Ten zabieg pozwala usunąć z naszego otoczenia wirusy, mikroorganizmy, zarodniki pleśni i grzybów, a także nieprzyjemne zapachy. Te specjalistyczne usługi znajdziesz m.in. w naszym serwisie Auto GT. Umów się na wizytę online i powierz swoje auto doświadczonym specjalistom.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej