Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej?

Klimatyzacja samochodowa jest jednym z elementów auta, o który powinniśmy regularnie dbać przez cały rok, mimo że popularna klima kojarzy się przede wszystkim z latem. Jeśli jednak przez zimę sporadycznie korzystaliśmy z tego układu, tym bardziej należy zadbać o niego przed nadejściem lata.

Sprawdź wydajność klimatyzacji

W przypadku klimatyzacji samochodowej kluczowe są dwa aspekty: wydajność oraz czystość. Od ustalenia, czy klimatyzacja działa prawidłowo, warto zacząć przygotowania do sezonu letniego. Tutaj test jest bardzo prosty i można wykonać go samodzielnie. Wystarczy zabrać z domu zwykły termometr, uruchomić auto, zostawić na biegu jałowym i ustawić chłodzenie na minimalną temperaturę. Jeśli po kilku minutach temperatura wewnątrz pojazdu spadnie o 10-15 stopni, najprawdopodobniej wszystko jest ok i nabijanie klimatyzacji nie jest konieczne, a i szczelność jest na odpowiednim poziomie.

Jeśli jednak po kwadransie różnica temperatur nie będzie wyraźna, najprawdopodobniej czeka cię naprawa klimatyzacji samochodowej. Tutaj poza wymianą filtru kabinowego nie warto próbować własnych sił i lepiej czym prędzej zgłosić się do serwisu klimatyzacji. Warto pamiętać, że im bliżej letnich upałów, tym więcej chętnych kierowców będzie zgłaszać się do specjalistów. Przypominamy również, że korzystanie z niesprawnej klimatyzacji jest wyjątkowo nieefektywne, ponieważ nie dość, że nie otrzymujemy pożądanego efektu w postaci chłodnego powietrza, to jeszcze praca układu wpływa na większe spalanie paliwa.

Dlaczego warto regularnie sprawdzać klimatyzację?

Eksperci zalecają korzystanie z klimatyzacji przez cały rok, nie tylko latem. W ten sposób możemy zminimalizować osadzenie się na elementach układu zanieczyszczeń oraz rozwój grzybów. To niezwykle ważne dla zdrowia nie tylko alergików, ale każdego z nas. Dlatego też przed okresem intensywnego korzystania z klimatyzacji samochodowej latem, zaleca się ozonowanie i odgrzybianie klimatyzacji i całego wnętrza. Ten zabieg pozwala usunąć z naszego otoczenia wirusy, mikroorganizmy, zarodniki pleśni i grzybów, a także nieprzyjemne zapachy. Te specjalistyczne usługi znajdziesz m.in. w naszym serwisie Auto GT. Umów się na wizytę online i powierz swoje auto doświadczonym specjalistom.

Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

W serwisie Centrum Dealerskiego AUTO GT wykonujemy zarówno naprawy mechaniczne, jak i usługi blacharsko-lakiernicze aut wszystkich marek. Nasi doświadczeni specjaliści zajmują się naprawą, wymianą i malowaniem elementów karoserii samochodowej, takich jak drzwi,...

czytaj dalej
Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Z powodu inflacji tegoroczne wakacje będą jednymi z najdroższych w ostatnich latach. W związku z tym coraz częściej zaczynamy szukać oszczędności. Żeby jednak nie rezygnować z upragnionego wyjazdu podpowiadamy, jak zaoszczędzić paliwo. Lato to jak zwykle okres, kiedy...

czytaj dalej