Jak uniknąć biurokracji przy naprawie z ubezpieczenia? Skorzystaj z doświadczonego serwisu

Naprawy z ubezpieczenia OC nie zawsze przebiegają bezproblemowo. Nierzadko trzeba zadbać o szereg aspektów, dzięki którym Twoje auto zostanie w pełni naprawione. Sprawdź, o czym trzeba pamiętać przy naprawie auta z ubezpieczenia.

Jako poszkodowany uczestnik kolizji drogowej, możesz domagać rekompensaty strat z polisy OC sprawcy. Bez względu na to, czy wybierzesz wariant bezgotówkowy czy też Twoja szkoda zostanie wyceniona przez ubezpieczyciela, pamiętaj o kilku ważnych aspektach korzystania z ubezpieczenia OC samochodu sprawcy.

Zadbaj o wsparcie przy naprawie z ubezpieczenia

Towarzystwa ubezpieczeniowe w przypadku wystąpienia szkody mają dwa główne zadania: po pierwsze naprawić pojazd, ale jednocześnie zrobić to jak najniższym nakładem finansowym. Wówczas dochodzi do rozbieżności między oczekiwaniami właściciela auta a propozycją ubezpieczyciela. Niektóre firmy ubezpieczeniowe wykorzystują chociażby drobiazgowość w procesie naprawy, aby w ten sposób uniknąć kosztownych zobowiązań. Wystarczy jedna nieoryginalna część w pojeździe, żeby obniżyć wysokość odszkodowania.

Proces uzyskania odszkodowania to często sporo biurokracji, dlatego warto od początku współpracować z doświadczonym serwisem, który ułatwi Ci przygotowanie niezbędnych dokumentów czy chociażby dostarczy odpowiednie dowody zakupu części zamiennych.

Dlatego dobrą praktyką w przypadku rozwiązywania takich spraw jest współpraca z doświadczonym serwisem samochodowym. Pracownicy tego typu zakładów mają często spore doświadczenie w naprawach z ubezpieczenia i wiedzą, jak udokumentować swoją pracę oraz zakupione części, aby właściciel pojazdu nie był na całym przedsięwzięciu stratny finansowo. Co więcej, jakościowe serwisy warto odwiedzać nie tylko w przypadku kolizji.

Serwisuj auto u specjalistów

Korzystanie z regularnych przeglądów w miejscach takich jak serwis mechaniczny Auto GT, pozwala dokładnie udokumentować ewentualne naprawy w trakcie użytkowania. W ten sposób zapewnisz sobie transparentność wobec towarzystw ubezpieczeniowych w przypadku ewentualnych negocjacji co do wysokości odszkodowania.

Serwisanci Auto GT oferują także naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne dla aut marki Hyundai. Co więcej, jeśli niebawem wygaśnie okres Twojej gwarancji, odwiedź nasz serwis mechaniczny, gdzie dzięki przeglądowi Hyundai Assistance możesz przedłużyć ochronę przez dodatkowy rok. Serwis Auto GT to aż 12 stanowisk i zaawansowane narzędzie do diagnostyki oraz napraw samochodów. Odwiedź nas przy ul. Połczyńskiej 95 w Warszawie i przekonaj się, co możemy zrobić dla Twojego auta nie tylko po stłuczce.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej