Jak spakować się do auta na zimowy wyjazd?

Zima bywa nieobliczalna. Mróz może zaskoczyć nas w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego szykując się na wyjazd o tej porze roku, trzeba się solidnie przygotować. Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć, zanim zorganizujesz z rodziną wyjazd na weekend.

Dalsza podróż zimą wymaga dodatkowego przygotowania. Nie wiemy bowiem, jakie warunki zastaniemy na drugim końcu kraju lub za granicą. Żeby nie utknąć w zaspie z dala od domu, warto skompletować kilka niezbędnych rzeczy i pamiętać o odpowiednim przygotowaniu pojazdu.

Przegląd samochodu przed wyjazdem zimą

Zanim spakujemy pierwsze walizki oraz sprzęt do białego szaleństwa, warto przeprowadzić krótki przegląd samochodu z myślą o zimowej aurze. Podstawową sprawą są opony. Zima potrafi zaskoczyć nagłą śnieżycą lub porannym oblodzeniem, dlatego nawet jeśli prognozy zapowiadają temperaturę powyżej zera, koniecznie należy wymienić ogumienie na opony zimowe. Bez tego lepiej w ogóle nie ruszać się z domu. Jeśli wybieramy się np. w górzyste tereny, być może dobrym rozwiązaniem będzie spakowanie łańcuchów na koła, żeby poradzić sobie ze śniegiem. Jeśli akurat nie towarzyszy nam samochód terenowy, warto jak najlepiej zabezpieczyć się przed trudną nawierzchnią.

Drugi obowiązkowy punkt do odhaczenia przed wyjazdem na weekend zimą to uzupełnienie płynu do spryskiwaczy. Jeśli masz jeszcze w zbiorniku płyn letni, zużyj go i dopiero potem dolej zimowego. W przeciwnym wypadku zimowy płyn do spryskiwaczy może stracić swoje właściwości i zawieść w najważniejszym momencie. Ponadto warto zajrzeć również do standardowych elementów wyposażenia, sprawdzając np. termin przydatności gaśnicy. A jeśli chcesz gruntownie sprawdzić stan swojego pojazdu na zimę, skorzystaj z oferty zimowej w serwisie Auto GT.

Skrobanie i odpalanie

Oprócz narzędzi poprawiających jakość jazdy, na zimowy wyjazd autem najlepiej zabrać ze sobą akcesoria, dzięki którym w ogóle ruszymy przy ujemnych temperaturach. Czasami wystarczy niedomknięty bagażnik, żeby rozładować nawet najlepszy akumulator. Dlatego warto mieć ze sobą kable rozruchowe, a najlepiej booster rozruchowy, dzięki czemu nie będziemy potrzebowali pomocy drugiego pojazdu, żeby uruchomić własne auto.

Niezbędny będzie również zestaw do usuwania szronu i śniegu z samochodu. Skrobaczka, szczotka oraz odmrażacz mogą być bezcenne, jeśli poranne słońce nie zdąży rozmrozić warstwy, która pokryła nadwozie przez noc.

Wreszcie, jeśli wybieramy się np. samochodem terenowym na łono natury, powinniśmy spakować saperkę, żarówki na wymianę oraz linkę holowniczą, żeby przygotować się na wszelkie ewentualności, które mogą zaskoczyć nas zimą. A my zachęcamy do regularnego sprawdzania swojego pojazdu. Śledź promocje serwisowe w Auto GT i dbaj o swój samochód przez cały rok.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej