Jak działa przedłużona gwarancja od Mitsubishi?

Gwarancja na 100 tys. km zapewnia komfort kierowcy. Pierwsze poważne awarie najczęściej pojawiają się jednak dopiero po przejechaniu tego dystansu. Dlatego zagwarantowanie sobie ochrony przez kolejne 100 tys. km może być atrakcyjnym rozwiązaniem. Takie proponuje Mitsubishi.

Ceny ubezpieczenia auta rosną, dlatego zapewnienie sobie solidnej ochrony wiąże się obecnie z niemałym wydatkiem na OC i AC. Alternatywą dla polisy może być przedłużona gwarancja od Mitsubishi, z której mogą skorzystać zarówno nowi klienci, jaki posiadacze aut na gwarancji.

Na czym polega przedłużona gwarancja od Mitsubishi?

Fabrycznie każde auto, które opuszcza salon Mistubishi objęte jest pięcioletnią gwarancją fabryczną, która ograniczona jest limitem 100 tys. km przebiegu. Gwarancją objęte są nowe modele Mitsubishi oferowane w sieci Autoryzowanych Dealerów Mitsubishi, jak np. Auto GT. Właściciel pojazdu może korzystać z usług wybranego Autoryzowanego Punktu Serwisowego. W ramach gwarancji przysługują oryginalne części zamienne i profesjonalna obsługa. Co ciekawe, w przypadku Mitsubishi gwarancją producenta objęte są nawet opony czy samochodowy system audio-wideo.

Auto GT Samochody nowe Auto GT Hyundai & Mitsubishi

Cena ubezpieczenia nowego samochodu może być wysoka, dlatego szukając najlepszej ochrony dla swojego nowego Mitsubishi Space Star, warto wziąć pod wagę przedłużoną gwarancję na samochód. Opinie na temat ASO i wygody korzystania z tego typu zabezpieczenia są w zdecydowanej większości pozytywne, wobec czego warto zastanowić się, czy nie przedłużyć okresu ochrony dla swojego samochodu. Można to zrobić zarówno tuż po zakupie auta (do 14 dni obowiązywania gwarancji producenta), jak i w ciągu całego okresu trwania fabrycznej gwarancji. Warto jednak zdecydować się na przedłużenie gwarancji szybciej, gdyż wraz z upływem czasu, koszt składek rośnie.

Przedłużenie gwarancji na samochód a koszty

Przedłużoną gwarancję można wykupić na 12/24 miesiące lub do osiągnięcia przez pojazd przebiegu 200 000 km. Jak już zostało wspomniane, oferta obowiązuje zarówno na nowe auto z salonu Mitsubishi, zakupionego w autoryzowanej sieci dealerskiej na terenie Polski, jak i np. Mitsubishi używane od dealera, dostępne także w ofercie samochodów z drugiej ręki Auto GT. Pojazd o DMC do 3,5 tony musi być także zarejestrowany w Polsce, a przebieg nie może przekraczać 100 tys. km. Cena przedłużonej gwarancji jest konkurencyjna do np. polisy AC, tymczasem właściciel auta zyskuje pewność napraw w Autoryzowanych Serwisach Mitsubishi z użyciem oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych. Ponadto ochrona funkcjonuje nie tylko na terenie Polski, ale całej Europy.

Auto GT Samochody nowe Auto GT Hyundai & Mitsubishi
Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej