Jak działa przedłużona gwarancja od Mitsubishi?

Gwarancja na 100 tys. km zapewnia komfort kierowcy. Pierwsze poważne awarie najczęściej pojawiają się jednak dopiero po przejechaniu tego dystansu. Dlatego zagwarantowanie sobie ochrony przez kolejne 100 tys. km może być atrakcyjnym rozwiązaniem. Takie proponuje Mitsubishi.

Ceny ubezpieczenia auta rosną, dlatego zapewnienie sobie solidnej ochrony wiąże się obecnie z niemałym wydatkiem na OC i AC. Alternatywą dla polisy może być przedłużona gwarancja od Mitsubishi, z której mogą skorzystać zarówno nowi klienci, jaki posiadacze aut na gwarancji.

Na czym polega przedłużona gwarancja od Mitsubishi?

Fabrycznie każde auto, które opuszcza salon Mistubishi objęte jest pięcioletnią gwarancją fabryczną, która ograniczona jest limitem 100 tys. km przebiegu. Gwarancją objęte są nowe modele Mitsubishi oferowane w sieci Autoryzowanych Dealerów Mitsubishi, jak np. Auto GT. Właściciel pojazdu może korzystać z usług wybranego Autoryzowanego Punktu Serwisowego. W ramach gwarancji przysługują oryginalne części zamienne i profesjonalna obsługa. Co ciekawe, w przypadku Mitsubishi gwarancją producenta objęte są nawet opony czy samochodowy system audio-wideo.

Auto GT Samochody nowe Auto GT Hyundai & Mitsubishi

Cena ubezpieczenia nowego samochodu może być wysoka, dlatego szukając najlepszej ochrony dla swojego nowego Mitsubishi Space Star, warto wziąć pod wagę przedłużoną gwarancję na samochód. Opinie na temat ASO i wygody korzystania z tego typu zabezpieczenia są w zdecydowanej większości pozytywne, wobec czego warto zastanowić się, czy nie przedłużyć okresu ochrony dla swojego samochodu. Można to zrobić zarówno tuż po zakupie auta (do 14 dni obowiązywania gwarancji producenta), jak i w ciągu całego okresu trwania fabrycznej gwarancji. Warto jednak zdecydować się na przedłużenie gwarancji szybciej, gdyż wraz z upływem czasu, koszt składek rośnie.

Przedłużenie gwarancji na samochód a koszty

Przedłużoną gwarancję można wykupić na 12/24 miesiące lub do osiągnięcia przez pojazd przebiegu 200 000 km. Jak już zostało wspomniane, oferta obowiązuje zarówno na nowe auto z salonu Mitsubishi, zakupionego w autoryzowanej sieci dealerskiej na terenie Polski, jak i np. Mitsubishi używane od dealera, dostępne także w ofercie samochodów z drugiej ręki Auto GT. Pojazd o DMC do 3,5 tony musi być także zarejestrowany w Polsce, a przebieg nie może przekraczać 100 tys. km. Cena przedłużonej gwarancji jest konkurencyjna do np. polisy AC, tymczasem właściciel auta zyskuje pewność napraw w Autoryzowanych Serwisach Mitsubishi z użyciem oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych. Ponadto ochrona funkcjonuje nie tylko na terenie Polski, ale całej Europy.

Auto GT Samochody nowe Auto GT Hyundai & Mitsubishi
Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej