Jaką prędkość osiąga Hyundai IONIQ?

Elektryczne samochody ze stajni Hyundaia stają się ważną gałęzią rozwoju południowokoreańskiego koncernu. Jednym z flagowych modeli jest Hyundai IONIQ 5, który został zaprezentowany w lutym 2021 roku. Jak prezentują się osiągi tego auta?

Elektromobilność to przyszłość motoryzacji. Trend jest już odczuwalny teraz. W 2020 roku w Europie sprzedano 60 000 Hyundaiów z napędem elektrycznym. To przeszło 13% udziału w łącznej sprzedaży marki. Dobre rezultaty sprzedażowe idą w parze z coraz lepszymi osiągami elektryków. Poprawiają się zwłaszcza zasięg oraz prędkość. Jak prezentują się te parametry w przypadku Hyundaia IONIQ 5?

Silnik elektryczny w Hyundaiu IONIQ – jakie ma osiągi?

W przypadku nowego Hyundaia IONIQ 5 można mówić o silniku elektrycznym lub dwóch jednostkach napędowych. Producent oferuje bowiem to auto w dwóch wariantach. W przypadku modeli z napędem na cztery koła, pojazd posiada dwa silniki elektryczne. Auto z napędem na dwa koła wyposażona jest w pojedynczy motor. IONIQ posiada system akumulatora 800 V, który zapewnia pojazdowi bardzo dobre osiągi. Najważniejsze z nich to oczywiście przyspieszenie, zasięg oraz prędkość maksymalna.

Samochody elektryczne Hyundaia przyspieszają dynamicznie, ponieważ automatyczna skrzynia biegów sterowana za pomocą przycisków działa wyjątkowo płynnie. IONIQ 5 w wersji z napędem na wszystkie koła wyposażonej w akumulator 72,6 kWh przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy. W tym wariancie akumulatorowym z napędem na tylne koła auto może przejechać aż 481 km na jednym ładowaniu.

Rodzinne auto, którym możesz dynamicznie jeździć

Przejdźmy wreszcie do maksymalnej prędkości Hyundaia IONIQ 5. Wynosi ona 185 km/h, a sama jazda może być dynamiczna. Jazda jest komfortowa dzięki odpowiedniemu ułożeniu akumulatora. Znajduje się on pomiędzy osiami, dzięki czemu gwarantuje równy rozkład masy między przodem a tyłem. Dodatkowym atutem jest nisko położony środek ciężkości, który korzystnie wpływa na przyczepność podczas jazdy.

Po jeździe przychodzi czas na ładowanie. Pod tym względem Hyundai pozytywnie zaskakuje, ponieważ dzięki możliwości szybkiego ładowania w stacjach o mocy do 350 kW, baterię auta od 10% do 80% uzupełnimy w zaledwie 18 minut. A jeśli kierowcy wyjątkowo zależy na czasie, już po pięciu minutach IONIQ 5 będzie mógł przejechać 100 km.

W przypadku Hyundaia IONIQ uwagę przykuwa również wyposażenie, które jest dostosowane do potrzeb całej rodziny. Duże ekrany i system audio zapewnią rozrywkę, a regulowane na wielu płaszczyznach fotele gwarantują najwyższy standard komfortu podróżujących.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej