Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia.

Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim koncernie, jednak warto zauważyć, że obecnie produkowane jednostki napędowe Hyundaia również mogą pochwalić się znakomitymi opiniami. Dowodem na to są rankingi silników benzynowych, gdzie znalazło się miejsce dla motoru Gamma.

Bezproblemowa Gamma

Seria jednostek napędowych Gamma od Hyundaia ma już niemałą tradycję. Silniki w tej wersji produkowane są od 2006 roku i przez blisko dwie dekady zyskały spore grono entuzjastów. Z silników Gamma zadowoleni są przede wszystkim kierowcy, którzy cenią sobie bezawaryjność. Przy odpowiedniej konserwacji silniki benzynowe o pojemności 1.4 i 1.6 należą do najbardziej niezawodnych na rynku. Jedyne problemy z tą serią występowały na samym początku, kiedy okazało się, że łańcuch rozrządu nie jest tak wytrzymały, jak zapewniał producent. Nowsze generacje cieszą się jednak uznaniem użytkowników.

Gamma w wersji hybrydowej

Nie może więc dziwić, że Hyundai chętnie wrócił do swojej popularnej jednostki napędowej. Mowa o modelu SANTA FE, który niebawem ma wrócić w nowej, piątej generacji. Auto na rynek europejski dostępne będzie przede wszystkim w wersjach hybrydowych, niemniej silnik benzynowy oparty ma być właśnie na Gammie. Czy to gwarantuje bezawaryjność? Wydaje się, że jako hybryda Gamma będzie dostarczać kierowcom jeszcze więcej satysfakcji.

Kluczowe jest jednak odpowiednie serwisowanie. Bez konserwacji i regularnej wymiany olejów, żaden silnik nie będzie bezawaryjny. Dlatego koniecznie odwiedź serwis Hyundai Auto GT przy ul. Połczyńskiej 95 w Warszawie.

Silnik elektryczny – dlaczego niebawem elektryki wyprą jednostki spalinowe?

Oczywiście jeszcze przez najbliższe lata rankingi silników benzynowych nadal będą interesować kierowców na całym świecie. W przyszłości jednak większy sukces wróży się silnikom elektrycznym. Wynika to z prostej kalkulacji. Elektryczne jednostki napędowe są w swojej konstrukcji znacznie prostsze niż motor auta spalinowego, a mniej części oznacza mniej awarii. Kierowcy elektryków nie będą musieli martwić się łańcuchem rozrządu czy jego napinaczem.

Jeśli jednak szukasz auta już dziś, koniecznie zapoznaj się z ofertą aut marki Hyundai w Auto GT, gdzie znajdziesz zarówno najświeższe modele, jak i auta używane w atrakcyjnej cenie.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej