Hyundai IONIQ 6 debiutuje na polskim rynku

Hyundai IONIQ Electric błyskawicznie dołączył do czołowych światowych producentów samochodów elektrycznych. Po bardzo dobrze przyjętym modelu IONIQ 5, już na początku 2023 roku będzie można zamówić w Polsce najnowsze dzieło koncernu, czyli model IONIQ 6.

Hyundai IONIQ 6 zapowiada się jako aerodynamiczny majstersztyk. Auto dzięki swoim opływowym kształtom i wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technicznych, ma zapewnić optymalną wydajność zainstalowanych w nim baterii. Sprawdź, co jeszcze oferuje najnowszy Hyundai i kiedy będzie dostępny dla pierwszych klientów.

Elektryczny streamliner zachwyca wyglądem i wyposażeniem

Bez wątpienia Hyundai IONIQ 6 ma być najbardziej efektownym przedstawicielem południowokoreańskiej marki. Nadwozie łączące w sobie niezwykłą elegancję oraz sportowe zacięcie, od razu przykuwa wzrok. Jak zapewniają przedstawiciele Hyundai Polska, nietuzinkowy wygląd nie jest jedynie efektem fantazji projektantów. „Model IONIQ 6 jest opływowy, a projektanci postawili bardzo duży nacisk na aerodynamikę. Samochód charakteryzuje się współczynnikiem oporu powietrza 0,21. Jest to obecnie najlepszy wynik w segmencie, a drugi z samochodów dostępnych na rynku” – zapewniał podczas oficjalnej prezentacji Tomasz Michalczewski, Product Manager Hyundai Motor Poland.

Wewnątrz IONIQ 6 prezentuje się równie futurystycznie. Dominuje minimalizm, ale to tylko pozory. Poza innowacyjną jednostką napędową z baterią 77 kWh, która do 100 km/h przyspiesza w około 5 sekund. Nowy Hyundai to również szereg technologicznych nowinek. Większość z nich dba o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, stąd takie rozwiązania jak Asystent Jazdy Autostradowej, Asystent Zdalnego Parkowania, kamera z widokiem martwego pola, cyfrowe lusterka i światła matrycowe LED.

Hit w Korei Południowej niebawem w Polsce

Hyundai IONIQ 6 zadebiutował już w rodzinnej Korei, gdzie w pierwszej dobie od wprowadzenia tego modelu do sprzedaży, zebrano tam prawie 38 tys. zamówień. Oznacza to rekord koncernu. Przedstawiciele Hyundai Polska liczą na to, że ich najnowsze auto elektryczne spotka się z podobnym zainteresowaniem w Polsce.

Według ostatnich statystyk PZPM, w III kwartale 2022 roku sprzedaż samochodów z alternatywnymi źródłami zasilania (samochody elektryczne, hybrydy, auta z instalacją LPG), stanowiły ponad 40% wszystkich zarejestrowanych w tym czasie nowych samochodów. Te liczby pokazują, że również w Polsce coraz więcej osób otwiera się na elektryfikację w motoryzacji. Hyundai IONIQ 6 może być kolejnym powodem, żeby zamienić dotychczasowy samochód na pojazd przyjazny środowisku. Zamówienia na model IONIQ 6 będzie można składać na początku 2023 roku.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej