Hyundai IONIQ 6 debiutuje na polskim rynku

Hyundai IONIQ Electric błyskawicznie dołączył do czołowych światowych producentów samochodów elektrycznych. Po bardzo dobrze przyjętym modelu IONIQ 5, już na początku 2023 roku będzie można zamówić w Polsce najnowsze dzieło koncernu, czyli model IONIQ 6.

Hyundai IONIQ 6 zapowiada się jako aerodynamiczny majstersztyk. Auto dzięki swoim opływowym kształtom i wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technicznych, ma zapewnić optymalną wydajność zainstalowanych w nim baterii. Sprawdź, co jeszcze oferuje najnowszy Hyundai i kiedy będzie dostępny dla pierwszych klientów.

Elektryczny streamliner zachwyca wyglądem i wyposażeniem

Bez wątpienia Hyundai IONIQ 6 ma być najbardziej efektownym przedstawicielem południowokoreańskiej marki. Nadwozie łączące w sobie niezwykłą elegancję oraz sportowe zacięcie, od razu przykuwa wzrok. Jak zapewniają przedstawiciele Hyundai Polska, nietuzinkowy wygląd nie jest jedynie efektem fantazji projektantów. „Model IONIQ 6 jest opływowy, a projektanci postawili bardzo duży nacisk na aerodynamikę. Samochód charakteryzuje się współczynnikiem oporu powietrza 0,21. Jest to obecnie najlepszy wynik w segmencie, a drugi z samochodów dostępnych na rynku” – zapewniał podczas oficjalnej prezentacji Tomasz Michalczewski, Product Manager Hyundai Motor Poland.

Wewnątrz IONIQ 6 prezentuje się równie futurystycznie. Dominuje minimalizm, ale to tylko pozory. Poza innowacyjną jednostką napędową z baterią 77 kWh, która do 100 km/h przyspiesza w około 5 sekund. Nowy Hyundai to również szereg technologicznych nowinek. Większość z nich dba o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, stąd takie rozwiązania jak Asystent Jazdy Autostradowej, Asystent Zdalnego Parkowania, kamera z widokiem martwego pola, cyfrowe lusterka i światła matrycowe LED.

Hit w Korei Południowej niebawem w Polsce

Hyundai IONIQ 6 zadebiutował już w rodzinnej Korei, gdzie w pierwszej dobie od wprowadzenia tego modelu do sprzedaży, zebrano tam prawie 38 tys. zamówień. Oznacza to rekord koncernu. Przedstawiciele Hyundai Polska liczą na to, że ich najnowsze auto elektryczne spotka się z podobnym zainteresowaniem w Polsce.

Według ostatnich statystyk PZPM, w III kwartale 2022 roku sprzedaż samochodów z alternatywnymi źródłami zasilania (samochody elektryczne, hybrydy, auta z instalacją LPG), stanowiły ponad 40% wszystkich zarejestrowanych w tym czasie nowych samochodów. Te liczby pokazują, że również w Polsce coraz więcej osób otwiera się na elektryfikację w motoryzacji. Hyundai IONIQ 6 może być kolejnym powodem, żeby zamienić dotychczasowy samochód na pojazd przyjazny środowisku. Zamówienia na model IONIQ 6 będzie można składać na początku 2023 roku.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej