Czy zimą warto zabrać samochód do SPA?

Drobiazgowe zabiegi pielęgnujące dla aut większości z nas kojarzą się głównie z okresem letnim. Trzeba jednak pamiętać, że zima jest dla samochodów niezwykle wymagająca, dlatego może warto zabrać nasze auto do SPA także w tym okresie?

Prawie każdy kierowca przed zimą wlewa do swojego auta płyn do spryskiwaczy zimowy, a także zakłada zimowe opony. To jednak nie wszystko, co możemy zrobić dla naszego samochodu. Jak zadbać o lakier na zimę, a także odpowiednią konserwację, odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne?

Dokładne mycie samochodu zanim przyjdą mrozy

Latem nakładamy na lakier samochodowy czysty wosk czy też innego rodzaju pastę polerską w obawie przed zbyt intensywnymi promieniami słońca. Z kolei zimą warto chronić karoserię przed niekorzystnym działaniem lodu, śniegu, a także soli drogowej i innych środków, stosowanych zimą na drogach. Z tego względu dokładna pielęgnacja samochodu jest w tym okresie jak najbardziej wskazana. Trzeba jednak wziąć się do działania zanim temperatura na dobre spadnie w okolice zera. Specjaliści od car detailing zalecają następującą kolejność:

Hala Serwisowa Auto GT; Tucson
  • dokładne mycie samochodu, które pozwoli pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Najlepiej odstawić auto do myjni albo samemu wziąć w dłoń myjkę ciśnieniową. Wtedy koniecznie skorzystaj z aktywnej piany i bez pośpiechu wyszoruj wszystkie zakamarki pojazdu.
  • spłucz pianę i przejdź do ręcznego mycia. Zacznij od dachu i sukcesywnie czyść kolejne elementy nadwozia, kończąc na progach. Kiedy dotrzesz do kół, przydatne mogą być specjalistyczne środki do czyszczenia kołpaków czy felg. Dzięki nim możesz rozpuścić osad na klockach hamulcowych.
  • po ostatnim płukaniu warto urządzić autu prawdziwe SPA i wytrzeć je ręcznie. Pozostawiając samochód do wyschnięcia, ryzykujesz tym, że wilgoć zatrzyma się w niektórych zakamarkach, a kiedy temperatura spadnie poniżej zera, zmrożona woda może wyrządzić sporo szkód.
  • podstawowym zabezpieczeniem lakieru przed negatywnymi skutkami pogodowymi może być wosk samochodowy. Część właścicieli aut stosuje go przede wszystkim ze względu na efekt wizualny, tymczasem wosk chroni powierzchnię pojazdu przed osadzaniem się zabrudzeń i czynnikami wywołującymi korozję.

Zadbaj o swoje auto na zimę

Jeżeli chcesz kompleksowo zadbać o swój pojazd, odwiedź serwis Auto GT Warszawa przy ul. Połczyńskiej 95, gdzie oferujemy szereg zabiegów dla twojego samochodu. Wśród nich pokrycie auta całoroczną powłoką ceramiczną, która sprawdzi się zarówno jako ochrona przed śniegiem, jak i intensywnym słońcem. Sprawdź też specjalną akcję „Zima w serwisie” i zadbaj o swoje auto także od strony technicznej.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej