Czy zimą warto zabrać samochód do SPA?

Drobiazgowe zabiegi pielęgnujące dla aut większości z nas kojarzą się głównie z okresem letnim. Trzeba jednak pamiętać, że zima jest dla samochodów niezwykle wymagająca, dlatego może warto zabrać nasze auto do SPA także w tym okresie?

Prawie każdy kierowca przed zimą wlewa do swojego auta płyn do spryskiwaczy zimowy, a także zakłada zimowe opony. To jednak nie wszystko, co możemy zrobić dla naszego samochodu. Jak zadbać o lakier na zimę, a także odpowiednią konserwację, odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne?

Dokładne mycie samochodu zanim przyjdą mrozy

Latem nakładamy na lakier samochodowy czysty wosk czy też innego rodzaju pastę polerską w obawie przed zbyt intensywnymi promieniami słońca. Z kolei zimą warto chronić karoserię przed niekorzystnym działaniem lodu, śniegu, a także soli drogowej i innych środków, stosowanych zimą na drogach. Z tego względu dokładna pielęgnacja samochodu jest w tym okresie jak najbardziej wskazana. Trzeba jednak wziąć się do działania zanim temperatura na dobre spadnie w okolice zera. Specjaliści od car detailing zalecają następującą kolejność:

Hala Serwisowa Auto GT; Tucson
  • dokładne mycie samochodu, które pozwoli pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Najlepiej odstawić auto do myjni albo samemu wziąć w dłoń myjkę ciśnieniową. Wtedy koniecznie skorzystaj z aktywnej piany i bez pośpiechu wyszoruj wszystkie zakamarki pojazdu.
  • spłucz pianę i przejdź do ręcznego mycia. Zacznij od dachu i sukcesywnie czyść kolejne elementy nadwozia, kończąc na progach. Kiedy dotrzesz do kół, przydatne mogą być specjalistyczne środki do czyszczenia kołpaków czy felg. Dzięki nim możesz rozpuścić osad na klockach hamulcowych.
  • po ostatnim płukaniu warto urządzić autu prawdziwe SPA i wytrzeć je ręcznie. Pozostawiając samochód do wyschnięcia, ryzykujesz tym, że wilgoć zatrzyma się w niektórych zakamarkach, a kiedy temperatura spadnie poniżej zera, zmrożona woda może wyrządzić sporo szkód.
  • podstawowym zabezpieczeniem lakieru przed negatywnymi skutkami pogodowymi może być wosk samochodowy. Część właścicieli aut stosuje go przede wszystkim ze względu na efekt wizualny, tymczasem wosk chroni powierzchnię pojazdu przed osadzaniem się zabrudzeń i czynnikami wywołującymi korozję.

Zadbaj o swoje auto na zimę

Jeżeli chcesz kompleksowo zadbać o swój pojazd, odwiedź serwis Auto GT Warszawa przy ul. Połczyńskiej 95, gdzie oferujemy szereg zabiegów dla twojego samochodu. Wśród nich pokrycie auta całoroczną powłoką ceramiczną, która sprawdzi się zarówno jako ochrona przed śniegiem, jak i intensywnym słońcem. Sprawdź też specjalną akcję „Zima w serwisie” i zadbaj o swoje auto także od strony technicznej.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej