Coroczny ranking niezawodności marek – Hyundai i Mitsubishi znów w czołówce

Jeden z najbardziej poczytnych brytyjskich magazynów motoryzacyjnych „What Car” każdego roku publikuje ranking niezawodnych marek. W tym roku wysokie miejsca zajęły koncerny z Azji, a wśród nich również Mitsubishi oraz Hyundai.

Kultowy już ranking powstaje na bazie wypełnionych przez czytelników ankiet. Tegoroczne zestawienie powstało na bazie blisko 25 tysięcy opinii kierowców, którzy wzięli pod lupę 32 najpopularniejsze marki. Na bazie kwestionariusza, który składał się z 14 szczegółowych sekcji, wyłoniono najbardziej niezawodne auta w wieku do 5 lat.

Hyundai szóstą najbardziej niezawodną marką na świecie

Na wysoką pozycję południowokoreańskiego koncernu w dużym stopniu zapracował Hyundai TUCSON, który zbiera znakomite recenzje w różnego rodzaju zestawieniach poszczególnych modeli segmentu SUV. Samochody używane Hyundaia rzadko wymagają solidnych napraw w pierwszych pięciu latach eksploatacji, a warto zauważyć, że również testy 10-letnich przedstawicieli tego modelu wypadają pozytywnie. Dziennikarze „What Car” podkreślają jednocześnie, że jeśli chodzi o wersję Hyundai TUCSON 2022, szczególnie ciekawie prezentują się hybrydy. Są one nie tylko niezawodne, ale też stosunkowo tanie w eksploatacji. Warto też dodać, że w rankingu Hyundai zebrał identyczną notę co uplasowane na piątej pozycji Suzuki, jednak o miejscu w zestawieniu zadecydowały nieco wyższe koszty serwisowania.

Mitsubishi tuż za podium

Ten rok bez wątpienia należał do producentów aut z Azji. W dziesiątce najbardziej niezawodnych marek oprócz Hyundaia i Mitsubishi, znalazły się również Lexus, Toyota, Suzuki, Mazda, MG oraz siostrzana dla Hyundaia Kia. Wysokie, czwarte miejsce Mitsubishi to przede wszystkim zasługa Mitsubishi Eclipse Cross. Opinie na temat nowego SUV-a od japońskiego koncernu szybko przyniosły temu modelowi pozytywny wizerunek. Świetny rezultat Mitsubishi może być w pewnym stopniu zaskoczeniem, ponieważ auta tej marki od ubiegłego roku nie są już dostępne na brytyjskim rynku. Niemniej kierowcy docenili solidność i bezawaryjność samochodów używanych Mitsubishi.

Auto GT Samochody nowe Auto GT Hyundai & Mitsubishi

Ranking niezawodności marek magazynu „What Car” to jedno z najbardziej rzetelnych tego typu przedsięwzięć. Ankietowani odpowiadają na szczegółowe zagadnienia, jak np. liczba dni, w czasie których ich pojazd był wyłączony z eksploatacji ze względu na usterki. Każdy posiadacz samochodu musiał też podać, ile kosztowały go wszelkiego rodzaju naprawy oraz prace serwisowe. Dzięki tak drobiazgowym pytaniom, ranking jest dziś wymiernym źródłem wiedzy na temat rynku samochodów używanych.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej