Coroczny ranking niezawodności marek – Hyundai i Mitsubishi znów w czołówce

Jeden z najbardziej poczytnych brytyjskich magazynów motoryzacyjnych „What Car” każdego roku publikuje ranking niezawodnych marek. W tym roku wysokie miejsca zajęły koncerny z Azji, a wśród nich również Mitsubishi oraz Hyundai.

Kultowy już ranking powstaje na bazie wypełnionych przez czytelników ankiet. Tegoroczne zestawienie powstało na bazie blisko 25 tysięcy opinii kierowców, którzy wzięli pod lupę 32 najpopularniejsze marki. Na bazie kwestionariusza, który składał się z 14 szczegółowych sekcji, wyłoniono najbardziej niezawodne auta w wieku do 5 lat.

Hyundai szóstą najbardziej niezawodną marką na świecie

Na wysoką pozycję południowokoreańskiego koncernu w dużym stopniu zapracował Hyundai TUCSON, który zbiera znakomite recenzje w różnego rodzaju zestawieniach poszczególnych modeli segmentu SUV. Samochody używane Hyundaia rzadko wymagają solidnych napraw w pierwszych pięciu latach eksploatacji, a warto zauważyć, że również testy 10-letnich przedstawicieli tego modelu wypadają pozytywnie. Dziennikarze „What Car” podkreślają jednocześnie, że jeśli chodzi o wersję Hyundai TUCSON 2022, szczególnie ciekawie prezentują się hybrydy. Są one nie tylko niezawodne, ale też stosunkowo tanie w eksploatacji. Warto też dodać, że w rankingu Hyundai zebrał identyczną notę co uplasowane na piątej pozycji Suzuki, jednak o miejscu w zestawieniu zadecydowały nieco wyższe koszty serwisowania.

Mitsubishi tuż za podium

Ten rok bez wątpienia należał do producentów aut z Azji. W dziesiątce najbardziej niezawodnych marek oprócz Hyundaia i Mitsubishi, znalazły się również Lexus, Toyota, Suzuki, Mazda, MG oraz siostrzana dla Hyundaia Kia. Wysokie, czwarte miejsce Mitsubishi to przede wszystkim zasługa Mitsubishi Eclipse Cross. Opinie na temat nowego SUV-a od japońskiego koncernu szybko przyniosły temu modelowi pozytywny wizerunek. Świetny rezultat Mitsubishi może być w pewnym stopniu zaskoczeniem, ponieważ auta tej marki od ubiegłego roku nie są już dostępne na brytyjskim rynku. Niemniej kierowcy docenili solidność i bezawaryjność samochodów używanych Mitsubishi.

Auto GT Samochody nowe Auto GT Hyundai & Mitsubishi

Ranking niezawodności marek magazynu „What Car” to jedno z najbardziej rzetelnych tego typu przedsięwzięć. Ankietowani odpowiadają na szczegółowe zagadnienia, jak np. liczba dni, w czasie których ich pojazd był wyłączony z eksploatacji ze względu na usterki. Każdy posiadacz samochodu musiał też podać, ile kosztowały go wszelkiego rodzaju naprawy oraz prace serwisowe. Dzięki tak drobiazgowym pytaniom, ranking jest dziś wymiernym źródłem wiedzy na temat rynku samochodów używanych.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej