Samochodowe akcesoria zimowe – rzeczy, których nie może zabraknąć.

Zima stawia przed kierowcami nowe wyzwania, przez które kluczyki przestają być jedynym atrybutem, pozwalającym odjechać autem. Jakie akcesoria samochodowe warto mieć przy sobie, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera?

Zwłaszcza właściciele starszych pojazdów mogą odczuwać nie tylko na skórze zimowe mrozy. Samochody odmawiają posłuszeństwa, a niekiedy nawet trudno się do nich dostać. Dlatego przezorny kierowca zawsze ma przy sobie osiem niezbędnych akcesoriów.

Kiedy auto zasypie śnieg

Czapa śniegu na nadwoziu oraz warstwa szronu na szybach to częsty poranny problem kierowców. Niezbędne są więc narzędzia, które pozwolą szybko pozbyć się śniegu i szronu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jazda ze śniegiem na dachu może stanowić zagrożenie dla innych kierowców, a w przypadku spotkania z policją, skończy się mandatem. Dlatego idąc rano do samochodu, warto mieć ze sobą szczotkę do zmiatania białego puchu oraz skrobak do szyb lub odmrażacz do szyb w postaci spryskiwacza. Jeśli auto otwieramy kluczykiem, dobrze mieć przy sobie również odmrażacz do zamków.

Ponadto miejmy zawsze przy sobie zapas płynu do spryskiwaczy zimowego, jednak jednocześnie pamiętajmy, żeby używać go dopiero, kiedy pozbędziemy się z przedniej szyby szronu. W przeciwnym razie pracujące pióra wycieraczki mogą się zniszczyć na chropowatej powierzchni, a silnik wycieraczek zatrzeć.

Kiedy auto nie chce ruszyć

Jeżeli w starciu z niskimi temperaturami poległ nasz akumulator, podstawowym wyposażeniem auta powinny być kable rozruchowe. Dzięki nim i pomocy uprzejmego sąsiada na parkingu, możemy odpalić nasze auto mimo braku energii. Kiedy już ruszymy, należy pamiętać o tym, żeby silnik pracował przynajmniej 30 min, żeby alternator zdążył naładować akumulator do poziomu, który pozwoli uruchomić pojazd po wyjściu z pracy. Alternatywą dla tradycyjnych kabli może być specjalne urządzenie rozruchowe, które sprawia, że będziemy samowystarczalni, jeśli rozładuje się nam akumulator.

Kiedy już ruszymy, zimą nawet bardziej niż w innych porach roku, może przydać się wideorejestrator. Niestety na śliskiej nawierzchni dochodzi czasem do niespodziewanych kolizji, dlatego warto mieć urządzenie, które zarejestruje przebieg zdarzeń na drodze. Jeśli zabraknie ci szczęścia i będziesz uczestnikiem niefortunnego zdarzenia, zawsze możesz liczyć na profesjonalny serwis Auto GT, który specjalizuje się w naprawach powypadkowych.

A jeżeli uznasz, że nie chcesz już walczyć każdego zimowego poranka z autem, któremu regularnie rozładowuje się akumulator, sprawdź naszą ofertę nowych i używanych samochodów dostępnych od ręki.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej