Parkowanie jednym kliknięciem, sterowanie głosem, obsługa samochodu przez smartfon. Czego jeszcze nie wiesz o najnowszym TUCSONie?

Hyundai zaprezentował niedawno najnowszą generację modelu TUCSON, za którym idzie cała gama innowacyjnych smart rozwiązań. Rewolucja zaszła również w wyglądzie kompaktowego SUV-a, dlatego warto mu się dokładnie przyjrzeć.

Hyundai TUCSON Hybrid to powiew świeżości w segmencie SUV wprost z Korei Południowej. Bardzo ciekawie prezentują się zelektryfikowane zespoły napędowe, linia nadwozia przyciąga oko, a systemy bezpieczeństwa aktywnego zapewniają spokój. Co jeszcze znajdziemy w nowym modelu Hyundaia?

Sterowanie głosem i inne nowinki z zakresu łączności

TUCSON Nowej Generacji jest nie tylko na czasie pod względem technologicznych nowinek. Pod wieloma względami to auto wyprzedza swoje czasy. Jednym z takich aspektów jest łączność. Auto dubluje funkcje smartfona, dzięki czemu kierowca nie musi odwracać swojej uwagi, żeby zadzwonić lub odebrać połączenie głosowe albo zarządzać muzyką z aplikacji na telefonie. Nowością jest usługa łączności Bluelink, która odwraca ten proces. Możesz więc sterować funkcjami samochodu za pomocą smartfona lub poleceń głosowych. Możemy np. zdalnie blokować i otwierać drzwi pojazdu.

Wewnątrz za sterowanie wszystkimi możliwościami Hyundaia odpowiada przestronny dotykowy ekran o przekątnej 10,25 cala. Ponadto TUCSON pozwala sterować się głosem, a do tego rozpoznaje głos właściciela, aby nikt nie pożądany nie wpłynął na samochód. Sprawdź jakie modele Hyundaia są dostępne od ręki w salonie Auto GT.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa

Aktywne i pasywne systemy bezpieczeństwa potrafią coraz lepiej zatroszczyć się o kierowcę oraz pasażerów, dlatego też zwracamy na to większą uwagę i chętniej wybieramy bezpieczne samochody. A jak jest w przypadku Hyundaia TUCSON Hybrid 1.6 T-GDI? Samochód otrzymał najwyższe wyniki w testach zderzeniowych, a wysoka ocena wynika m.in. z innowacyjnych systemów takich jak:

  • HDA – asystent jazdy autostradowej, który łączy w sobie funkcjonalność asystenta pasa ruchu oraz inteligentnego tempomatu. Wszystko po to, żeby ułatwić poruszanie się z dużą prędkością po autostradzie.
  • FCA – asystent unikania kolizji czołowych, który automatycznie hamuje, kiedy wykryje nagłe hamowanie poprzedzającego samochodu, pieszych bądź rowerzystów z dodatkową funkcję skrętu na skrzyżowaniu w celu uniknięcia zderzenia czołowego.
  • HBA – asystent świateł drogowych, który wykrywa inne pojazdy na drodze i automatycznie zmienia światła, żeby nie oślepiać innych uczestników ruchu.

Z TUCSONem Hybrid łatwiejsze jest również parkowanie, gdyż asystent parkowania został wprowadzony na zupełnie nowy poziom, który jeszcze bardziej wyręcza kierowcę.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej