Ile kosztuje przegląd gwarancyjny Hyundai?

Choć wydawałoby się, że ceny usług serwisowych utrzymują się na podobnym poziomie w całym kraju, rzeczywistość może nas zaskoczyć. W artykule przyjrzymy się różnicom w cenach przeglądu samochodu marki Hyundai.

Hyundai – gwarancja

Każdy klient nabywający samochód marki Hyundai od Autoryzowanego Dealera Hyundai, otrzymuje 5-letnią gwarancję. Obowiązuje ona bez względu na przebieg. Karta gwarancyjna uprawnia nas m.in. do wykonania raz w roku bezpłatnej kontroli samochodu. Obejmuje ona jednak wąski zakres oceny i wykonywana jest poza przeglądami, które wynikają z harmonogramu przeglądów okresowych. Jak zatem kształtują się ceny przeglądów okresowych?

Przegląd samochodu – cena zależna od regionu

W innej sytuacji są właściciele aut, którzy muszą skorzystać z przeglądu okresowego czy też nabywcy samochodów używanych z gwarancją. Coroczny przegląd wiąże się wówczas najczęściej z koniecznością wizyty w Autoryzowanej Stacji Obsługi, w której usługa taka nie należy do najtańszych. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego w marcu 2020 roku przez platformę analityczno-badawczą UCE RESEARCH na zlecenie Wirtualnej Polski, ceny przeglądu dla jednego z najpopularniejszych aut – Hyundaia Tucsona z benzynowym silnikiem 1,6 GDI, różnią się w ASO Hyundai w różnych częściach Polski. Różnice te mogą sięgać nawet kilkuset złotych.

Zgodnie z założeniami badania, przedmiotem wyceny był przegląd po 60 tys. km, który miał obejmować wszystkie czynności serwisowe przewidziane przez producenta. O wycenę poproszono przynajmniej jedno ASO Hyundai z każdego województwa. Okazało się, że najdrożej za przegląd samochodu zapłacilibyśmy w województwie małopolskim. Oferowana cena wyniosła tam bowiem aż 1410 zł. Ceny w granicach 1300 zł zaproponowały także serwisy ASO w województwie pomorskim, lubuskim i wielkopolskim. Z kolei w województwie łódzkim przegląd Hyundai kosztowałby nas już tylko 1000 zł, a w lubelskim czy podkarpackim – około 900 zł.

Przemyślane ubezpieczenie samochodowe

Analiza wyników badań pokazuje zatem, że nabycie ubezpieczenia samochodowego, które uprawnia nas do przeglądów i napraw jedynie w określonych punktach serwisowych, warto poprzedzić sprawdzeniem cen. Co prawda, podróż do bardziej oddalonego serwisu w celu wykonania przeglądu również generuje koszty, ale jeśli mamy możliwość zrobić to np. przy okazji wizyty rodzinnej to rozwiązanie takie może pozwolić na oszczędności. Pamiętajmy, że przeglądu samochodu można dokonać także w Auto GT, a dzięki usłudze DOOR TO DOOR istnieje możliwość, aby zrobić to nawet bez wychodzenia z domu.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej