Mitsubishi Outlander PHEV. Ekonomiczny, ergonomiczny i elektryczny!

Mitsubishi Outlander PHEV to samochód elektryczny, który zyskał miano najpopularniejszego nie tylko w Europie, ale także na świecie. Przyjrzyjmy się czym model ten zaskarbił sobie tak duże uznanie.

Elektryczny SUV inny niż wszystkie

Innowacyjny SUV japońskiego producenta urzeka elegancją i nowoczesnością. Wyposażony jest w dwa silniki elektryczne, które pracują w układzie stałego napędu 4WD. Silnik benzynowy o pojemności 2,4 litry pracuje w obiegu Atkinsona, dzięki czemu wykazuje lepszą sprawność energetyczną w porównaniu z silnikami, w których spalanie paliwa odbywa się w cyklu Otto. Wyższa pojemność skokowa silnika to mniejszy hałas, mniej spalin, szybsze przyspieszenie oraz ekonomiczność. Producent zapewnia bowiem o ultraniskim spalaniu paliwa, które wynosi jedynie 2,0 litra na 100 km.

Zelektryfikowana hybryda

Prezentowany samochód elektryczny może działać w trzech trybach jazdy:

  • tryb EV – całkowicie elektryczny, który pozwala na jazdę z maksymalną prędkością 135 km/h i na zasięg 45 km,
  • szeregowy tryb hybrydowy – to tryb aktywowany automatycznie w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na moc (np. jazda pod górę czy gwałtowne przyspieszanie) przy niskim poziomie naładowania baterii,
  • równoległy tryb hybrydowy – to tryb aktywowany automatycznie przy dużych prędkościach, w którym napęd spalinowy wspierany jest silnikami elektrycznymi.

Ładowanie Mitsubishi Outlander PHEV

Jak wygląda sprawa z ładowaniem Mitsubishi Outlander PHEV? Cóż, wystarczy użyć do tego zwykłego gniazdka 230 V. Do pełnego naładowania SUV potrzebuje 5,5-7 godzin, jednak szybkie ładowanie, dostępne w standardzie CHAdeMO, pozwala na naładowanie do 80% w zaledwie 25 minut. Przemyślany projekt Mitsubishi Outlandera PHEV pozwala także na ładowanie akumulatora w czasie jazdy. Wszystko dzięki temu, że proces hamowania odbywa się tutaj z wykorzystaniem silników elektrycznych. Energia kinetyczna, która wytrącana jest w procesie hamowania lub zwalniania, zamieniana jest bowiem w energię elektryczną, która trafia do akumulatora.

Nie tylko oszczędność

Na pochwałę zasługuje także ergonomia Mitsubishi Outlander PHEV. Ponad 50-letnie doświadczenie producenta w konstruowaniu samochodów elektrycznych owocuje przemyślanym projektem kabiny pasażerskiej i wyposażeniem jej w takie elementy, dzięki którym każda podróż mija niezwykle komfortowo.

Mitsubishi Outlander PHEV to samochód elektryczny, którym zdecydowanie warto się zainteresować. Planując zakup, polecamy zajrzeć na Auto GT.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej