Mitsubishi Outlander PHEV. Ekonomiczny, ergonomiczny i elektryczny!

Mitsubishi Outlander PHEV to samochód elektryczny, który zyskał miano najpopularniejszego nie tylko w Europie, ale także na świecie. Przyjrzyjmy się czym model ten zaskarbił sobie tak duże uznanie.

Elektryczny SUV inny niż wszystkie

Innowacyjny SUV japońskiego producenta urzeka elegancją i nowoczesnością. Wyposażony jest w dwa silniki elektryczne, które pracują w układzie stałego napędu 4WD. Silnik benzynowy o pojemności 2,4 litry pracuje w obiegu Atkinsona, dzięki czemu wykazuje lepszą sprawność energetyczną w porównaniu z silnikami, w których spalanie paliwa odbywa się w cyklu Otto. Wyższa pojemność skokowa silnika to mniejszy hałas, mniej spalin, szybsze przyspieszenie oraz ekonomiczność. Producent zapewnia bowiem o ultraniskim spalaniu paliwa, które wynosi jedynie 2,0 litra na 100 km.

Zelektryfikowana hybryda

Prezentowany samochód elektryczny może działać w trzech trybach jazdy:

  • tryb EV – całkowicie elektryczny, który pozwala na jazdę z maksymalną prędkością 135 km/h i na zasięg 45 km,
  • szeregowy tryb hybrydowy – to tryb aktywowany automatycznie w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na moc (np. jazda pod górę czy gwałtowne przyspieszanie) przy niskim poziomie naładowania baterii,
  • równoległy tryb hybrydowy – to tryb aktywowany automatycznie przy dużych prędkościach, w którym napęd spalinowy wspierany jest silnikami elektrycznymi.

Ładowanie Mitsubishi Outlander PHEV

Jak wygląda sprawa z ładowaniem Mitsubishi Outlander PHEV? Cóż, wystarczy użyć do tego zwykłego gniazdka 230 V. Do pełnego naładowania SUV potrzebuje 5,5-7 godzin, jednak szybkie ładowanie, dostępne w standardzie CHAdeMO, pozwala na naładowanie do 80% w zaledwie 25 minut. Przemyślany projekt Mitsubishi Outlandera PHEV pozwala także na ładowanie akumulatora w czasie jazdy. Wszystko dzięki temu, że proces hamowania odbywa się tutaj z wykorzystaniem silników elektrycznych. Energia kinetyczna, która wytrącana jest w procesie hamowania lub zwalniania, zamieniana jest bowiem w energię elektryczną, która trafia do akumulatora.

Nie tylko oszczędność

Na pochwałę zasługuje także ergonomia Mitsubishi Outlander PHEV. Ponad 50-letnie doświadczenie producenta w konstruowaniu samochodów elektrycznych owocuje przemyślanym projektem kabiny pasażerskiej i wyposażeniem jej w takie elementy, dzięki którym każda podróż mija niezwykle komfortowo.

Mitsubishi Outlander PHEV to samochód elektryczny, którym zdecydowanie warto się zainteresować. Planując zakup, polecamy zajrzeć na Auto GT.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej