8 niezwykłych funkcji Mitsubishi L200

Mitsubishi L200 to pick-up japońskiego producenta, który zdobywa serca fanów nowoczesnej motoryzacji. Sprawdźmy jakie ciekawe funkcje kryje w sobie ten model.

Systemy ostrzegania Mitsubishi L200

Mitsubishi L200 to samochód nastawiony na zapewnianie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednym z systemów, które temu służą, jest ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu, czyli tzw. RCTA. Dzięki temu systemowi zyskujemy ułatwiony wyjazd z miejsca postojowego. Działanie RCTA zbliżone jest bowiem do działania czujników parkowania. Gdy podczas próby cofania system wykryje zbliżający się pojazd, uruchomione zostanie ostrzeżenie dźwiękowe i kontrolki w lusterkach bocznych, a na wyświetlaczu pojawi się ostrzeżenie. Bezpieczne parkowanie Mitsubishi L200 ułatwione jest również dzięki systemowi kamer 360°, które oprócz widoku z przodu, z tyłu i z boków pojazdu, zapewniają również widok z góry.

Kolejna funkcja omawianego Mitsubishi SUV to monitorowanie martwego pola – tzw. BSW. Dzięki niej odpada zmartwienie o to, że możemy nie zauważyć innego pojazdu, np. podczas manewru zmieniania pasa. Wszystko dzięki zamontowanym czujnikom ultradźwiękowym, które w razie wykrycia martwego pola z tyłu pojazdu albo z jego prawej bądź lewej strony, uruchamiają kontrolki w lusterku bocznym.

Doskonała przyczepność i widoczność

Pozostając przy kwestiach bezpieczeństwa Mitsubishi L200, nie sposób nie zwrócić uwagi na system napędu 4WD, który wraz z przemyślanie zaprojektowanym zawieszeniem zapewnia pojazdowi doskonałą stabilność i przyczepność. Przyczepności służy także blokada tylnego mechanizmu różnicowego, która sprawia, że obydwa tylne koła obracają się z taką samą prędkością. Utknięcie w błocie, piasku czy w kamieniach nie będzie zatem stanowiło większego problemu.

Wspomniany pick-up wyposażony jest także w przednie reflektory Bi-LED, które stanowią gwarancję doskonałej widoczności w każdych warunkach.

Wygoda

Producent Mitsubishi L200 zadbał także o kwestie wygody użytkowania pojazdu. Mowa tutaj o 6-biegowej przekładni automatycznej z trybem Sport, dzięki któremu można zmieniać biegi manualnie – przy użyciu łopatek pod kierownicą. Ale to nie wszystko – do dyspozycji podróżujących jest także stacja multimedialna SDA. Dzięki jej integracji ze smartfonem, podczas podróży w wygodny sposób możemy korzystać z ulubionych aplikacji oraz z nawigacji. Elegancki i funkcjonalny Mitsubishi SUV? Model L200 to pojazd, do którego z pewnością pasują te określenia. Planując zakup, warto sprawdzić ofertę Auto GT.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej