8 niezwykłych funkcji Mitsubishi L200

Mitsubishi L200 to pick-up japońskiego producenta, który zdobywa serca fanów nowoczesnej motoryzacji. Sprawdźmy jakie ciekawe funkcje kryje w sobie ten model.

Systemy ostrzegania Mitsubishi L200

Mitsubishi L200 to samochód nastawiony na zapewnianie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jednym z systemów, które temu służą, jest ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu, czyli tzw. RCTA. Dzięki temu systemowi zyskujemy ułatwiony wyjazd z miejsca postojowego. Działanie RCTA zbliżone jest bowiem do działania czujników parkowania. Gdy podczas próby cofania system wykryje zbliżający się pojazd, uruchomione zostanie ostrzeżenie dźwiękowe i kontrolki w lusterkach bocznych, a na wyświetlaczu pojawi się ostrzeżenie. Bezpieczne parkowanie Mitsubishi L200 ułatwione jest również dzięki systemowi kamer 360°, które oprócz widoku z przodu, z tyłu i z boków pojazdu, zapewniają również widok z góry.

Kolejna funkcja omawianego Mitsubishi SUV to monitorowanie martwego pola – tzw. BSW. Dzięki niej odpada zmartwienie o to, że możemy nie zauważyć innego pojazdu, np. podczas manewru zmieniania pasa. Wszystko dzięki zamontowanym czujnikom ultradźwiękowym, które w razie wykrycia martwego pola z tyłu pojazdu albo z jego prawej bądź lewej strony, uruchamiają kontrolki w lusterku bocznym.

Doskonała przyczepność i widoczność

Pozostając przy kwestiach bezpieczeństwa Mitsubishi L200, nie sposób nie zwrócić uwagi na system napędu 4WD, który wraz z przemyślanie zaprojektowanym zawieszeniem zapewnia pojazdowi doskonałą stabilność i przyczepność. Przyczepności służy także blokada tylnego mechanizmu różnicowego, która sprawia, że obydwa tylne koła obracają się z taką samą prędkością. Utknięcie w błocie, piasku czy w kamieniach nie będzie zatem stanowiło większego problemu.

Wspomniany pick-up wyposażony jest także w przednie reflektory Bi-LED, które stanowią gwarancję doskonałej widoczności w każdych warunkach.

Wygoda

Producent Mitsubishi L200 zadbał także o kwestie wygody użytkowania pojazdu. Mowa tutaj o 6-biegowej przekładni automatycznej z trybem Sport, dzięki któremu można zmieniać biegi manualnie – przy użyciu łopatek pod kierownicą. Ale to nie wszystko – do dyspozycji podróżujących jest także stacja multimedialna SDA. Dzięki jej integracji ze smartfonem, podczas podróży w wygodny sposób możemy korzystać z ulubionych aplikacji oraz z nawigacji. Elegancki i funkcjonalny Mitsubishi SUV? Model L200 to pojazd, do którego z pewnością pasują te określenia. Planując zakup, warto sprawdzić ofertę Auto GT.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej