Jakie auto warto kupić w 2022?

Rynek motoryzacyjny jest niezwykle dynamiczny i z każdym rokiem pojawiają się w sprzedaży coraz nowsze, interesujące auta. Które z nich kuszą najbardziej w 2022 roku? Poznaj modele marki Hyundai, które są wyjątkowo ciekawe.

Z szerokiej oferty Hyundaia wybraliśmy dwa modele, które nieco różnią się charakterystyką. Jeden to typowe auto rodzinne, które imponuje przestrzenią i poziomem systemów bezpieczeństwa, a drugie to dynamiczny sedan, które świetnie sprawdzi się zarówno w mieście, jak i w trasie.

Hyundai ELANTRA – sedan w stylu coupe

Przez lata mogliśmy obserwować, jak rozwija się model ELANTRA. Hyundai początkowo stylizował to auto na przestronnego sedana, który jednak nie wyróżniał się zbytnio na tle konkurencji. Najnowsza generacja to zupełnie inne podejście do tego modelu. Hyundai ELANTRA 2022 to samochód, którego linia nadwozia nawiązuje raczej do sportowego coupe, niż tradycyjnego sedana. Dynamiczny wygląd sprawia, że auto prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, ale nadal zachowuje funkcjonalność samochodu z segmentu C. ELANTRA napędzana jest przez wolnossący silnik benzynowy 1.6 MPI o mocy 123 koni mechanicznych, który zapewnia bardzo dobre osiągi w trasie. Jednocześnie auto jest stosunkowo zgrabne, dzięki czemu sprawdza się również jako samochód miejski. Nowością jest też m.in. system łączności Bluelink, który pomaga kierowcy podczas jazdy, ale również pozwala na zdalne zarządzanie pojazdem. Warto też zwrócić uwagę na 5 lat gwarancji od Hyundaia 2022 bez limitu kilometrów.

Rodzinny samochód 2022? Hyundai i30 Wagon

Teraz propozycja auta rodzinnego, które jak przystało na 2022 rok, zapewnia nie tylko bardzo dobre osiągi, ale wykorzystuje też najnowszą technologię dla bezpieczeństwa. W najnowszych Hyundaiach znajdziemy szereg aktywnych systemów ochrony kierowcy, pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Hyundai i30 Wagon wyposażony jest m.in. w takie funkcje jak:

  • asystent podążania na pasie ruchu (LFA),
  • asystent unikania kolizji czołowych (FCA),
  • asystent unikania zderzenia z pojazdem w martwym polu (BCA),
  • asystent świateł drogowych (HBA),
  • asystent ostrzegania o ruchu poprzecznym (RCCA).

Ponadto nowy model i30 Wagon powiadomi kierowcę gdy pojazd z przodu rusza, na przykład na światłach lub w korku. Ostrzeżenia dotyczą również ograniczeń prędkości. Innowacją jest także system monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW). Po zidentyfikowaniu wzorca zmęczenia lub nieuwagi system zwraca uwagę kierowcy za pomocą sygnału ostrzegawczego i komunikatu na wyświetlaczu, sugerując przerwę. To wszystko w połączeniu z dużą przestrzenią o dobrymi osiągami sprawia, że Hyundai i30 Wagon to znakomity wybór dla całej rodziny. Nie zapominajmy też o oszczędności. W wersji silnikowej 1.0 Turbo o mocy 120 KM wg WLTP i30 Wagon spala 5,4 l/100 km. Po najnowsze modele Hyundaia z pakietem korzyści zapraszamy do salonu AUTO GT.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej