Jakie auto na taxi?

Zawód taksówkarza nie należy do najłatwiejszych. Trzeba posiadać szereg uprawnień, certyfikatów, licencji, a co najważniejsze – odpowiedni samochód. Jakie auto na taksówkę wybrać? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Wskazówki co do tego, jakim autem mogą poruszać się taksówkarze, zawarte są w odpowiednich przepisach, które znaleźć można w rozporządzaniach, a także Kodeksie Drogowym. Jakie warunki powinien spełniać samochód na taxi?

Jakie auto najlepsze na taxi?

Na drugiej szali są kwestie istotne dla taksówkarza. Chodzi tu przede wszystkim o ochronę zdrowia kierowcy oraz pasażerów. Nowoczesne systemy bezpieczeństwa zapewnią wsparcie podczas jazdy po mieście w godzinach szczytu. Dla kierowcy ważne jest również niskie spalanie. Jak wiadomo jazda w cyklu miejskim jest najbardziej paliwożerna, wobec czego oszczędnym wyborem może być np. hybryda. W Auto GT taksówkarze mogą skorzystać z rabatu na zakup modelu Hyundai IONIQ Hybrid. Im mniejsza emisja spalin, tym korzystniejsze rozwiązanie dla taksówki, która może np. wjeżdżać do strefy czystego transportu.

Jeszcze do niedawna taksówkarze stawiali na auta bezawaryjne, jak VW Passat, Mercedes klasy E czy Audi A6. Dziś jednak, przy rosnących cenach paliw i nowoczesnych, ekologicznych rozwiązaniach, trendy się odwracają. Z tego względu od początku obecności na rynku dużym zainteresowaniem wśród taksówkarzy cieszyły się Toyoty Prius. Częściej na postojach taksówek można napotkać zwrotne, miejskie auta, które lepiej radzą sobie w ciasnych uliczkach.

Dla pasażerów liczy się z kolei dodatkowe wyposażenie. Niezbędna jest chociażby klimatyzacja czy elektrycznie opuszczane szyby z tyłu. Zwłaszcza panie będą zadowolone z dodatkowego lusterka, w którym będą mogły sprawdzić makijaż. Plusem może być skórzana tapicerka. Dla pasażera będzie to oznaka prestiżu i wysokiej klasy pojazdu, natomiast taksówkarzom ułatwi ewentualne czyszczenie. Wiemy jak ważne jest utrzymanie czystości w taksówce, dlatego zapraszamy do skorzystania z usług ozonowania i odgrzybiania taxi w Warszawie.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej