Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Współcześni złodzieje samochodów stają się coraz lepsi w swoim fachu, stawiając tym samym wysoką poprzeczkę przed producentami zabezpieczeń. Sprawdźmy jak działa jeden z najbardziej zaawansowanych immobilizerów firmy Expero.

Alarm samochodowy to już za mało

Popularnie stosowane w autach systemy alarmowe nie stanowią już skutecznego zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą. Wielu kierowców decyduje się, by uzupełnić je o dodatkowe urządzenia zabezpieczające, takie jak immobilizer. Jest to sprzęt, który rozłącza pewne elementy w układzie elektrycznym samochodu, uniemożliwiając tym samym uruchomienie silnika.

Poszukując solidnego zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą warto zainteresować się jednym z najbardziej zaawansowanych immobilizerów na rynku – OMEGA IMMO od firmy Expero. Urządzenie to, oprócz posiadania homologacji w klasie profesjonalnej, wykazuje kompatybilność z każdym typem samochodu. Dowiedzmy się zatem, jak działa.

Immobilizer OMEGA IMMO – jak działa?

Immobilizer OMEGA IMMO wyposażony jest w dwie karty ID o zasięgu około 5 metrów, które działają na częstotliwości 2,4 GHz. Jak włączyć kartę? Otóż musimy znajdować się nie dalej niż 50 cm od licznika samochodu. Należy nacisnąć przycisk na karcie i cały czas go trzymać. W tym czasie dioda LED mignie na pomarańczowo, zapali się na pomarańczowo, zapali się na zielono i zgaśnie. Dopiero po zgaśnięciu puszczamy przycisk.

Wielu właścicieli aut obawia się, co zrobić w sytuacji, gdy bateria w karcie zostanie całkowicie rozładowana lub gdy karta ulegnie zagubieniu bądź zniszczeniu. Otóż tryb serwisowy możemy wprowadzić wówczas przy użyciu przycisku serwisowego i czterocyfrowego, indywidualnego kodu PIN. Kod PIN wprowadzamy na wyłączonym zapłonie. Procedura jego wprowadzania jest bardzo prosta. Wprowadzenie danej cyfry wymaga bowiem naciśnięcia przycisku tyle razy, na ile wskazuje cyfra i poczekania na zapalenie się i zgaśnięcie diody. Dopiero wówczas możemy wprowadzić kolejną cyfrę.

Przykładowo, chcąc wprowadzić kod 2431, naciskamy przycisk dwukrotnie, czekamy na zapalenie i wygaśnięcie diody, naciskamy przycisk czterokrotnie, znów czekamy, naciskamy trzykrotnie, znów czekamy i naciskamy jednokrotnie. Dioda zacznie mrugać cyklicznie, co oznacza, że uruchomiony został tryb serwisowy, który pozwala na kontynuowanie podróży.

Planujesz zakup nowego lub używanego samochodu? Zajrzyj do oferty Auto GT, a następnie wyposaż swoje auto w profesjonalny immobilizer OMEGA IMMO. Sprawdź nasze promocje.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej