Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Współcześni złodzieje samochodów stają się coraz lepsi w swoim fachu, stawiając tym samym wysoką poprzeczkę przed producentami zabezpieczeń. Sprawdźmy jak działa jeden z najbardziej zaawansowanych immobilizerów firmy Expero.

Alarm samochodowy to już za mało

Popularnie stosowane w autach systemy alarmowe nie stanowią już skutecznego zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą. Wielu kierowców decyduje się, by uzupełnić je o dodatkowe urządzenia zabezpieczające, takie jak immobilizer. Jest to sprzęt, który rozłącza pewne elementy w układzie elektrycznym samochodu, uniemożliwiając tym samym uruchomienie silnika.

Poszukując solidnego zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą warto zainteresować się jednym z najbardziej zaawansowanych immobilizerów na rynku – OMEGA IMMO od firmy Expero. Urządzenie to, oprócz posiadania homologacji w klasie profesjonalnej, wykazuje kompatybilność z każdym typem samochodu. Dowiedzmy się zatem, jak działa.

Immobilizer OMEGA IMMO – jak działa?

Immobilizer OMEGA IMMO wyposażony jest w dwie karty ID o zasięgu około 5 metrów, które działają na częstotliwości 2,4 GHz. Jak włączyć kartę? Otóż musimy znajdować się nie dalej niż 50 cm od licznika samochodu. Należy nacisnąć przycisk na karcie i cały czas go trzymać. W tym czasie dioda LED mignie na pomarańczowo, zapali się na pomarańczowo, zapali się na zielono i zgaśnie. Dopiero po zgaśnięciu puszczamy przycisk.

Wielu właścicieli aut obawia się, co zrobić w sytuacji, gdy bateria w karcie zostanie całkowicie rozładowana lub gdy karta ulegnie zagubieniu bądź zniszczeniu. Otóż tryb serwisowy możemy wprowadzić wówczas przy użyciu przycisku serwisowego i czterocyfrowego, indywidualnego kodu PIN. Kod PIN wprowadzamy na wyłączonym zapłonie. Procedura jego wprowadzania jest bardzo prosta. Wprowadzenie danej cyfry wymaga bowiem naciśnięcia przycisku tyle razy, na ile wskazuje cyfra i poczekania na zapalenie się i zgaśnięcie diody. Dopiero wówczas możemy wprowadzić kolejną cyfrę.

Przykładowo, chcąc wprowadzić kod 2431, naciskamy przycisk dwukrotnie, czekamy na zapalenie i wygaśnięcie diody, naciskamy przycisk czterokrotnie, znów czekamy, naciskamy trzykrotnie, znów czekamy i naciskamy jednokrotnie. Dioda zacznie mrugać cyklicznie, co oznacza, że uruchomiony został tryb serwisowy, który pozwala na kontynuowanie podróży.

Planujesz zakup nowego lub używanego samochodu? Zajrzyj do oferty Auto GT, a następnie wyposaż swoje auto w profesjonalny immobilizer OMEGA IMMO. Sprawdź nasze promocje.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej