Nowe modele Hyundai 2022.

Na początku roku Hyundai chwalił się rekordową sprzedażą swoich samochodów w Polsce. Tymczasem 2022 rok zapowiada się jeszcze ciekawiej za sprawą kilku intrygujących modeli. Sprawdź, jakie nowości przygotował Hyundai na najbliższe miesiące.

Hyundai 2022 to przede wszystkim rozwój najpopularniejszych projektów południowokoreańskiego koncernu. Inżynierowie pracują nad udoskonaleniami z zakresu elektromobilności, a także prezentują najnowszego SUV-a, czyli Hyundaia SANTA FE. Opinie dochodzące na temat tego modelu są obiecujące, jednak czy SANTA FE powtórzy sukces TUCSONa?

Nowy SUV – 2022 rok z kolejnym hitem?

Najwięcej informacji na temat tegorocznych premier Hyundaia dotyczy modelu SANTA FE. Najnowsze wiadomości dotyczą wersji z większą liczbą miejsc. Nowy SUV będzie dostępny w wariantach 5-, 6-, a nawet 7-osobowym. Niedawno Hyundai Motor ogłosiło wycofanie ze sprzedaży samochodów z silnikiem diesla. Nie dziwi zatem fakt, że SANTA FE oferowany będzie przede wszystkim z napędem hybrydowym. Będzie to połączenie silnika spalinowego Smartstream 1.6 T-GDi o mocy 180 KM i napędu elektrycznego o mocy 44,2 kW. Układ hybrydowy ma łączną moc 230 KM i moment obrotowy wynoszący 350 Nm.

W nowych modelach aut 2022 nie zabraknie innowacyjnych systemów bezpieczeństwa. W przypadku SANTA FE o ochronę kierowcy oraz pasażerów zadbają m.in.:

  • inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go (SCC),
  • asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu z wykrywaniem pieszych i rowerzystów (FCA) z funkcją Junction Turning,
  • asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA),
  • system monitorowania poziomu uwagi kierowcy (DAW),
  • system informowania o odjechaniu poprzedzającego pojazdu (LVDA),
  • asystent świateł drogowych (HBA),
  • asystent podążania na pasie ruchu (LFA),
  • system monitorowania tylnej kanapy (RSA).

Ponadto do wyposażenia modelu SANTA FE doliczyć można także automatyczną klimatyzację dwustrefową z funkcją odparowywania szyb, czujnik deszczu, kamerę cofania, przednie i tylne czujniki parkowania, system dostępu bezkluczykowego, podgrzewaną kierownicę, podgrzewane fotele przednie oraz rozbudowany system multimedialny z łącznością Android Auto i Apple Car Play.

Rozwój elektromobilności i futurystyczny koncept.

Nowe samochody 2022 w wersji elektrycznej Hyundaia będą wyposażone w udoskonalone baterie. Póki co doniesienia dotyczą modelu IONIQ 5, który będzie dostępny z nowym akumulatorem o pojemności 77,4 kWh. Zapewni to m.in. lepszą wydajność ładowania przy niskich temperaturach otoczenia.

Czy w 2022 roku pojawie się w sprzedaży Hyundai SEVEN? Zaprezentowany w ubiegłym roku koncepcyjny samochód typu SUEV wygląda niezwykle futurystycznie. Wnętrze auta przypomina bardziej przytulny salon niż pojazd, jednak inżynierowie koreańskiego koncernu są pewni, że niebawem auta będą w pełni autonomiczne, dzięki czemu w środku będzie można miło spędzać czas w rodzinnym gronie. Póki co data ewentualnej premiery jest nieznana, jednak Hyundai SEVEN ma zostać zaprezentowany na kolejnych wydarzeniach motoryzacyjnych.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej