Hyundai prezentuje innowacyjny model SEVEN z napędem elektrycznym SUEV.

Południowokoreański koncern dał się już poznać jako firma, która intensywnie stawia na elektromobilność. Dowodem na to jest koncepcyjny model elektrycznego SUV-a SEVEN. Projekt zapowiada się imponująco.

Nowe auto zostało zaprezentowane podczas targów AutoMobility LA. Hyundai potwierdza tym samym wcześniej wyznaczone cele, a wśród nich osiągnięcie neutralności węglowej do 2045 roku. Jak będzie wyglądać przyszłość według marki Hyundai?

Jeszcze samochód, czy już luksusowy salon na kołach?

W swojej wizji Hyundai uwzględnia nie tylko pełną elektromobilność, a co za tym idzie ekologiczny samochód. Futurystyczny SUV Hyundaia to koncept, który jeszcze kilka lat temu zostałby uznany za obraz rodem z powieści science-fiction. Wystarczy wspomnieć, że w modelu SEVEN próżno szukać chociażby… kierownicy. Przestronne auto ma posiadać napęd elektryczny, ale co ważniejsze, być pojazdem autonomicznym. Dlatego zamiast tradycyjnej kierownicy wewnątrz znaleźć można co najwyżej nowoczesny joystick, umożliwiający sterowanie.

Wnętrze Hyundaia SEVEN niemal w ogóle nie przypomina znanych współcześnie samochodów. To bardziej luksusowy salon, którym można podróżować. Za otwieranymi w obie strony drzwiami znajdziemy więc dwa obrotowe fotele oraz wygodną kanapę. Na panoramicznym dachu tego luksusowego auta umieszczono duży wyświetlacz, który zapewnia funkcjonalność oraz źródło rozrywki.

Hyundai stworzył SUV-a na nowo.

Model SEVEN w niczym nie przypomina obecnych samochodów typu SUV. Elektryczne auto koncepcyjne jest na tyle innowacyjne, że zostało określone mianem SUEV (Sport Utility Electric Vehicle). Futurystycznego Hyundaia wyróżnia długi rozstaw osi oraz płaska podłoga, dzięki którym wnętrze tego samochodu luksusowego jeszcze bardziej przypomina domowy salon. Nadwozie zaprojektowano z myślą o optymalnej aerodynamice. Z jednej strony SEVEN sprawia wrażenie minimalistycznego, ale jednocześnie emanuje swego rodzaju siłą. Jedynym rozwiązaniem, które jest już znane w samochodach marki Hyundai z serii IONIQ są reflektory Parametric Pixel, które zapewniają powitalną sekwencję świateł podczas uruchamiania.

W przypadku modelu SEVEN zastosowano wszechstronną platformę E-GMP, która nie tylko zapewnia większy wachlarz w aspekcie aranżacji wnętrza, ale również zasięgu. Nowoczesne baterie będą w stanie zapewnić autu ponad 480 km zasięgu na jednym ładowaniu. A kiedy przyjdzie czas na uzupełnienie poziomu baterii, przy wykorzystaniu ładowarki o mocy 350 kW, SEVEN do 80% naładuje się w 20 minut.

Futurystyczny Hyundai SEVEN zrywa z dotychczasowymi standardami samochodów. Ten koncepcyjny pojazd wytycza nową drogę, którą już niedługo będą podążać autonomiczne auta na całym świecie.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej