Ile pali Hyundai i30? Jak zmniejszyć zużycie paliwa?

Hyundai i30 to samochód idealny do codziennych podróży. Nie da się ukryć, że w przypadku tego typu aut, duże znaczenie dla użytkowników ma ekonomiczność. Poznajmy zatem spalanie całkowite Hyundai i30 i dowiedzmy się jakie są sposoby, aby go zmniejszyć.

Spalanie w Hyundai i30 diesel

Zacznijmy od analizy spalania w dieslu 1.6 CRDI o mocy 136 KM. Jeden z niezależnych testów podaje, że jego średnie spalanie wynosi 7,2 l/100 km. Jazda po mieście generuje spalanie na poziomie 7,5 l/100 km. Z kolei w czasie szybkiej jazdy po autostradzie spalanie osiąga wynik 9,4 l/100 km, a na trasie, gdzie prędkość nie przekraczała 110 km/h – 5,6 l/100 km.

Hyundai i30 – benzyna i gaz

Czas przyjrzeć się jak wyglądają wskaźniki zużycia paliwa w benzynowej wersji Hyundaia i30. Według raport użytkowników, średnie spalanie paliwa podczas jazdy po mieście wynosi 8,4 l/100 km, a w trasie – 6,4 l/100 km. W cyklu mieszanym spalanie kształtuje się więc na poziomie około 7,4 l/100 km. Nieco inaczej kwestie spalania mają się w przypadku pojazdów na gaz. Spalanie w cyklu mieszanym wynosi wówczas około 8l /100 km, z czego jazda po mieście generuje spalanie na poziomie 8,9 l/100 km, a jazda na trasie – 7,5 l/100 km.

Zużycie paliwa – jak obliczyć i jak zmniejszyć?

Jak obliczyć zużycie paliwa w swoim dotychczasowym aucie, aby porównać spalanie Hyundai i30? Najprostszym sposobem jest zatankowanie samochodu do pełna i wyzerowanie licznika dziennego lub zapamiętanie jego wartości po zatankowaniu. Następnie ilość zakupionego paliwa należy podzielić przez przebieg wyrażony w setkach kilometrów, dzięki czemu uzyskamy wynik w l/100 km.

Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie spalania aut. Podstawowym jest zachowywanie płynności jazdy, czyli unikanie gwałtowanego hamowania i przyspieszania. Jeśli posiadamy zwyczaj używania jedynie niskich biegów, warto go zmienić. „Piątka” albo „szóstka”, przy osiągnięciu odpowiedniej prędkości, bez obaw może być wykorzystywana nawet w ruchu miejskim, ograniczając przy okazji zużycie paliwa. Wiele osób nie zdaje sobie również sprawy z tego, że duże znaczenie w kwestii spalania ma stopień napompowania ogumienia. Ogólna zasada mówi bowiem, że im wyższe opory toczenia, tym większe spalanie paliwa. Nie zapominajmy także o rozsądnym korzystaniu z klimatyzacji oraz funkcji ogrzewania szyb i foteli. Hyundai i30 wpadł Ci w oko? Sprawdź ofertę Auto GT, w której czeka na Ciebie szereg nowych i używanych pojazdów w atrakcyjnych cenach.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej