Hyundai partnerem Białowieskiego Parku Narodowego

Opieka nad parkami narodowymi to jedne z kluczowych działań na rzecz ochrony środowiska. Jako że olbrzymie puszcze są symbolem ekologii, powinny poruszać się po nich przyjazne środowisku pojazdy. Dlatego Białowieski Park Narodowy będą patrolować zeroemisyjne Hyundaie KONA Electric.

Samochody elektryczne i park narodowy to optymalne połączenie. Do takiego wniosku doszli przedstawiciele Puszczy Białowieskiej oraz Hyundaia, czego efektem jest partnerstwo techniczne. Bezgłośne auta nie będą stresować zwierząt, zamieszkujących las ani zatruwać flory.

Puszcza Białowieska, czyli wyjątkowe miejsca na mapie Polski

Białowieski Park Narodowy położony jest na pograniczu Polski i Białorusi. Chroniony jest od wieków, dzięki czemu do dziś zachowuje swój niepowtarzalny, pierwotny charakter. W 1979 roku kompleks lasów nizinnych został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten wyjątkowy ekosystem od 2014 roku obejmuje obszar 141 885 ha. Dodatkowo puszcza chroniona jest strefą buforową o powierzchni 166 708 ha. W Puszczy Białowieskiej żyje 59 gatunków ssaków, ponad 250 gatunków ptaków, 13 gatunków płazów, 7 gatunków gadów i ponad 12 000 gatunków bezkręgowców. Jednak najbardziej rozpoznawalnym mieszkańcem tych lasów jest niewątpliwie żubr. W puszczy mieszka ich około 900, co stanowi aż 25% światowej populacji żubra.

Hyundai partnerem technicznym Białowieskiego Parku Narodowego

Oprócz działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszerzania świadomości ekologicznej społeczeństwa, obecność marki Hyundai w Puszczy Białowieskiej to również ważny zabieg marketingowy dla koreańskiego koncernu i modelu Hyundai KONA Electric. Pierwszy w pełni elektryczny SUV tego producenta dostępny jest z dwoma wersjami napędu:

  • akumulatorem 39,2 kWh i silnik o mocy 136 KM (100 kW),
  • akumulatorem 64 kWh i silnik o mocy 204 KM (150 kW).

Po traktach Puszczy Białowieskiej od grudnia 2021 roku będą jeździć praktycznie bezgłośne, mocniejsze modele 64 kWh. Konstrukcja SUV-a umożliwia sprawne poruszanie się po bezdrożach, a także docieranie do najbardziej odległych miejsc w lesie. Ty również możesz jeździć na co dzień Hyundaiem. Sprawdź modele dostępne od ręki na Auto GT.

Białowieski Park Narodowy to niezwykle duży obszar, w jego sercu próżno szukać stacji ładowania samochodów elektrycznych, jednak Hyundai KONA Electric może bez trudu pokonać nawet 484 kilometrów (WLTP) na jednym ładowaniu, a zużycie energii wynosi 14,7 kWh/100km (WLTP). Po powrocie z wyjazdu auto może być szybko gotowe do dalszej pracy. Ładowanie akumulatora od 10 do 80% przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 100 kW zajmuje zaledwie 47 minut.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej