Jak zabezpieczyć auto przed zimą? 8 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć.

Wraz z nadejściem jesieni warto zastanowić się jak zabezpieczyć auto przed zimą. Czynności takie jak konserwacja podwozia czy wymiana płynu do spryskiwaczy na zimowy, warto wykonać jeszcze przed pierwszymi przymrozkami. O czym jeszcze warto pamiętać w kwestii zabezpieczenia auta przed zimą?

Zabezpieczenie auta na zimę wymaga kilku czynności, które nie tylko zadbają o kondycję samochodu, ale również zminimalizują ryzyko awarii oraz zapewnią komfort kierowcom. Podpowiadamy osiem kwestii, o których lepiej nie zapomnieć, jeśli chcemy odpowiednio zabezpieczyć auto przed zimą.

Mycie i woskowanie aut.

Gruntowne mycie samochodu to jedno z najważniejszych zadań, jakie właściciel pojazdu powinien wykonać przed nadejściem zimy. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze mycie auta kiedy temperatura otoczenia spada poniżej -10 stopni to zły pomysł, gdyż w najgorszym razie nie dostaniemy się do środka, bez ryzyka rozerwania przymarzniętej uszczelki. Po drugie, samochód powinien być dokładnie wyczyszczony przed woskowaniem. Można użyć szamponu z woskiem już podczas mycia lub nałożyć warstwę wosku na czysty lakier. Wosk chroni auto przed działaniem soli drogowej bądź piasku. Po myciu lepiej widoczne są wszelkiego rodzaju ogniska korozji czy inne uszkodzenia karoserii. Wtedy jeszcze przed zimą można zgłosić się do serwisu blacharskiego Auto GT, gdzie świadczymy usługi blacharsko-lakiernicze.

Konserwacja podwozia i kół.

Mycie i konserwacja przed zimą nie powinna ograniczać się wyłącznie do nadwozia. Na sól drogową narażone jest w szczególności podwozie i to o nie należy się zatroszczyć. Większość z nas nie ma możliwości samodzielnej konserwacji podwozia, dlatego w tym celu najlepiej odwiedzić profesjonalną myjnię. Tę znajdziesz w serwisie Auto GT, gdzie możesz również zadbać o wszelkie kwestie techniczne pojazdu. Nieco łatwiej jest w autach typu SUV z wysokim prześwitem, jak np. Hyundai Tucson, jednak fachowcy lepiej zadbają o usunięcie starej warstwy brudu i zabezpieczenie auta przed zimą. Nie zapominajmy również o kołach, gdyż felgi są narażone na zniszczenie w podobnym stopniu co podwozie.

Konserwacja uszczelek samochodowych i wymiana płynów.

W czasie mrozów szczególnie narażone są uszczelki, zwłaszcza te w drzwiach oraz klapie bagażnika. Czasami brakuje nam czasu albo cierpliwości i otwieramy przymarznięte drzwi. W ten sposób łatwo uszkodzić uszczelki. W tych miejscach gromadzi się również wilgoć w czasie odwilży, która też wpływa destruktywnie na tworzywo sztuczne. Dlatego warto natrzeć wrażliwe miejsca wazeliną techniczną do uszczelek samochodowych. Nie zapominajmy również o tak podstawowych czynnościach jak wymiana płynu do spryskiwaczy na zimowy czy wyposażenie się w odmrażacz oraz akcesoria do usuwania szronu i śniegu.

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej
Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Jak zadbać o klimatyzację przed letnimi upałami?

Serwis klimatyzacji to jedno z miejsc, które warto odwiedzić przed pierwszą w roku falą upałów. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie komfort podróży, ale również zadbamy o swoje zdrowie. Co warto zrobić przed latem w przypadku klimatyzacji samochodowej? Klimatyzacja...

czytaj dalej
SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

SUV czy crossover? Poznaj najważniejsze różnice

Auta z nadwoziem typu SUV należą do najpopularniejszych aut sprzedawanych na całym świecie. Większe i bardziej masywne klasyczne SUV-y dominują poza miastami, natomiast w korkach lepiej radzą sobie crossovery. Co jeszcze różni te dwa typy nadwozia? W 2021 roku prawie...

czytaj dalej