Auto jak nowe – co zrobić, żeby samochód błyszczał?

Jeśli chcesz, żeby twoje auto odzyskało dawny blask, wystarczy zebrać odpowiednie akcesoria i kosmetyki, poświęcić trochę czasu oraz energii. Odnowę lakieru samochodowego warto jednak zacząć od teorii, żeby uniknąć błędów w praktyce.

Część kierowców traktuje swoje samochody jak narzędzie, którego zadaniem jest przewiezienie właściciela z punktu A do punkt B. Niemniej chyba każdy lubi, kiedy jego auto lśni, a nadwozie pozbawione jest wszelkich wgnieceń, rys i zabrudzeń. Jak to osiągnąć?

Najpierw do warsztatu

Pierwszym krokiem do pielęgnacji auta jest pozbycie się wszelkiego rodzaju wgnieceń oraz zarysowań. Niestety, jeżdżąc po mieście trudno ustrzec się obcierek, a nawet jeśli sami pozostaniemy czujni, ktoś może przytrzeć nas na parkingu. Odradzamy własnoręczne prace blacharskie, ponieważ wszelkiego rodzaju chałupnicze próby naprawy wgnieceń zazwyczaj kończą się niepowodzeniem. Podobnie jest z głębokimi rysami. Polerowanie szmatką z mikrofibry jest dobre na delikatne ryski, ale w celu usunięcia poważniejszych „blizn” należy udać się do sprawdzonego lakiernika.

Kosmetyki dla samochodu

Wbrew pozorom popularny płyn do naczyń nie jest idealnym sposobem na dokładne umycie naszego auta. Żeby zadbać o nasz pojazd w każdym calu, najlepiej oddać go w ręce profesjonalistów. Jednym z najlepszych rozwiązań jest nałożenie ceramicznej powłoki ochronnej na karoserię auta.  Pozwala ona ochronić lakier i jednocześnie nadaje mu efektownego szklistego wyglądu. O szczegóły warto zapytać specjalistów z serwisu Auto GT.

Auto detailing krok po kroku

Efektowny wygląd od zewnątrz to nie koniec pielęgnacji auta. Kiedy lakier samochodowy się lśni, czas zająć się wnętrzem. Szczegółowe czyszczenie wszystkich zakamarków samochodu to tzw. auto detailing. Zaczynamy od wyrzucenia gromadzonych w pojeździe śmieci oraz gruntownego odkurzenia całego wnętrza. Dywaniki najlepiej wytrzepać, wyprać i wysuszyć. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z car detailingiem, warto wyposażyć się w prosty zestaw startowy, ponieważ kluczem jest używanie właściwych preparatów do konkretnych materiałów. Niezbędna będzie oczywiście mikrofibrowa szmatka. Na koniec przypominamy o takich zakamarkach jak żeberka nawiewu, gdzie często gromadzą się grzyby, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej