Auto używane z salonu – dlaczego warto szukać tam nowego samochodu?

Kupując samochód z drugiej ręki zawsze towarzyszy nam doza niepewności. Czy sprzedawca jest prawdomówny? Co możemy zrobić, jeśli okaże się, że pojazd ma wady ukryte? Wszystkie te wątpliwości sprawiają, że coraz częściej także po samochód używany kierujemy się salonu samochodowego.

Bardziej restrykcyjne prawo, większa świadomość kierowców oraz konkurencja na rynku sprawiają, że sytuacja na motoryzacyjnym rynku wtórnym się poprawiła. Nadal jednak nietrudno natrafić na nieuczciwych sprzedawców. M.in. dlatego coraz więcej osób omija komisy i odwiedza salony samochodowe, gdzie również dostępne są auta używane.

Samochody używane z salonu – co je wyróżnia?

Przez ostatnie lata rynek samochodów używanych mocno się zmienił. Przede wszystkim odpowiadają za to kupujący, którzy mają większą świadomość konsumencką. Na poszukiwania nowego auta z drugiej ręki ruszamy zazwyczaj w towarzystwie mechanika. Często zabieramy również odpowiednie narzędzia jak miernik grubości lakieru czy aplikacja do weryfikacji historii wypadkowej pojazdu. Nie oznacza to jednak tego, że problem nieuczciwych sprzedawców został wyeliminowany. Oszuści znajdują niestety kolejne sposoby na ukrywanie usterek czy historii wypadkowej pojazdów.

Dlatego rośnie liczba kupujących, którzy stawiają przede wszystkim na zaufane źródło, gdzie ryzyko kupna wadliwego samochodu jest najmniejsze. To prowadzi ich do salonów samochodowych. Dealerzy sukcesywnie zwiększają liczbę aut używanych, którymi handlują. Pojazdy te pochodzą głównie od przedsiębiorców, którzy np. korzystali z auta przez 3 lata w ramach leasingu. Poleasingowe modele są zwracane do salonu, gdzie tamtejszy serwis przygotowuje je do sprzedaży. Auto jest zatem zadbane przez specjalistów.

Sprzedaż samochodów używanych wpływa również na wizerunek salonu, dlatego sporadycznie zdarzają się sytuacje, kiedy kupujący ma jakikolwiek problem z pojazdem znalezionym w salonie. Sprzedawcy często również oferują na takie auta gwarancję. Takie prokonsumenckie praktyki możesz znaleźć w salonie samochodowym Warszawa Auto GT, gdzie poza nowymi modelami Hyundaia czy Mitsubishi, możesz znaleźć również szeroki wachlarz aut z drugiej ręki.

Auta używane w Auto GT

W ofercie samochodów używanych w Auto GT znajdziesz przede wszystkim młode auta z niewielkim przebiegiem. Taki pojazd to znakomita alternatywa dla nowego modelu, gdyż w atrakcyjnej cenie możesz mieć samochód z naprawdę niedużym przebiegiem w bardzo dobrym stanie technicznym.

Ważnym czynnikiem, zwłaszcza w przypadku modeli o dużej wartości, jest fakt, że w salonie samochodów używanych Auto GT wystawiamy fakturę, dzięki czemu nie zapłacisz podatku 2% w urzędzie skarbowym. Na miejscu możesz również od razu skorzystać z oferty ubezpieczeniowej, a nawet sfinansować zakup auta, np. kredytem lub wziąć pojazd w leasing. Oferujemy również możliwość zostawienia starego samochodu w ramach rozliczenia.

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland bije rekordy!

Hyundai Motor Poland zanotował rekordową sprzedaż osiągając 26 931 rejestracji w ubiegłym roku. Planuje wprowadzenie nowych modeli i stymulowanie popytu poprzez kolejne oferty. Bestsellerem był TUCSON z 10 699 rejestracjami, a ogólna sprzedaż wzrosła o 0,16%. W...

czytaj dalej
Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

Hyundai wśród najbardziej niezawodnych silników

W ostatnim czasie w mediach motoryzacyjnych pojawiło się kilka interesujących rankingów silników benzynowych. Zwraca uwagę fakt, że wśród docenionych jednostek napędowych znalazł się przedstawiciel Hyundaia. Dużo mówi się o rozwoju elektromobilności w koreańskim...

czytaj dalej