Auto detailing a zdrowie – jak czyste auto wpływa na nasze samopoczucie?

Zostawiając swój samochód w serwisie detailingowym myślimy zazwyczaj o usunięciu zabrudzeń lub przygotowaniu auta do sprzedaży. Niemniej często lekceważy się aspekt, który powinien być właściwie naszym priorytetem, czyli zdrowie.

Auto detailing różnie się od standardowego czyszczenia samochodu tym, że jest zdecydowanie bardziej drobiazgowy. W czasie prac detailingowych usuwane są nawet najdrobniejsze zabrudzenia, m.in. z okolic nawiewu. To właśnie tam czai się najwięcej zagrożeń dla naszego zdrowia. Czym może grozić jazda brudnym autem i o czym należy pamiętać, mając na uwadze zdrowie swoje i pasażerów?

Co dostaje się do auta z nawiewem?

Największe zagrożenie dla naszego zdrowia skrywa się w kratkach nawiewu. Już sama obecność szkodliwych mikroorganizmów nie jest dobra dla naszego samopoczucia, ale w przypadku nawiewu mamy do czynienia także z cyrkulacją powietrza, które za każdym razem wdmuchuje owe mikroorganizmy do wnętrza auta. Mowa tu o takich żyjątkach jak:

  • pyłki (zmora alergików),
  • grzyby,
  • pleśń,
  • roztocza,
  • bakterie,
  • wirusy.

Ich źródeł można szukać w dwóch miejscach. Pierwszym są okolice kratek z nawiewem. Tam często osadzają się mikroorganizmy, które mogą nam zaszkodzić. Dlatego też regularnie warto zafundować naszemu pojazdowi car SPA, żeby pozbyć się wszelkiego rodzaju zabrudzeń poprzez solidny detailing. Warszawa posiada wiele tego typu serwisów, ale my zapraszamy oczywiście do CAR SPA Auto GT przy ulicy Połczyńskiej 95.

Drugim źródłem mikroorganizmów jest klimatyzacja. Niestety zaniedbany układ może przynieść nam latem więcej złego niż dobrego. Część kierowców korzysta z klimatyzacji wyłącznie latem, co jest dużym błędem, ponieważ układ powinien być regularnie używany przez cały rok. Zwłaszcza, że zimą klimatyzacja świetnie sprawdza się do odparowania szyb, ponieważ zapewnia nawiew bardziej suchego powietrza. Ponadto przed sezonem regularnie warto umówić się na ozonowanie i odgrzybianie. W serwisie Auto GT znajdziesz najskuteczniejsze sposoby na dezynfekcję wnętrza swojego samochodu.

Detailing samochodowy dla zdrowia

Pobieżne sprzątanie auta nie uwolni nas od szkodliwych mikroorganizmów, których zazwyczaj nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka. Dopiero auto detailing i takie zabiegi jak ozonowanie i odgrzybianie pozwalają uwolnić się od wszelkich zanieczyszczeń, które mogą poważnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Długa jazda w aucie pełnym grzybów czy pleśni może skutkować astmą czy nawet zakażeniem płuc.

Z kolei w przypadku alergików obecność pyłków czy roztoczy wewnątrz pojazdu może być bardzo niebezpieczna. Nagłe łzawienie albo atak kichania podczas jazdy mogą stworzyć niebezpieczeństwo na drodze. Dlatego też warto regularnie czyścić samochód, aby nie tylko zapewnić mu powłokę ceramiczną na karoserii, ale również chronić kierowcę i pasażerów.

Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

Usługi blacharsko-lakiernicze w Warszawie

W serwisie Centrum Dealerskiego AUTO GT wykonujemy zarówno naprawy mechaniczne, jak i usługi blacharsko-lakiernicze aut wszystkich marek. Nasi doświadczeni specjaliści zajmują się naprawą, wymianą i malowaniem elementów karoserii samochodowej, takich jak drzwi,...

czytaj dalej
Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Jak zaoszczędzić paliwo w czasie wakacyjnych wyjazdów?

Z powodu inflacji tegoroczne wakacje będą jednymi z najdroższych w ostatnich latach. W związku z tym coraz częściej zaczynamy szukać oszczędności. Żeby jednak nie rezygnować z upragnionego wyjazdu podpowiadamy, jak zaoszczędzić paliwo. Lato to jak zwykle okres, kiedy...

czytaj dalej
Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Kolejny lifiting Hyundaia. Co nowego pokaże model i20?

Odświeżony design i przyciągająca wzrok paleta kolorów – to zmiany, które w pierwszej kolejności zauważmy w nowej odsłonie modelu i20. Co jeszcze kryje w sobie to małe auto miejskie ze stajni Hyundaia? Lifiting Hyundaia i20 nie obejmuje wyłącznie wyglądu zewnętrznego....

czytaj dalej